lg smart monitor 32 cale (źrodło: LG)
lg smart monitor 32 cale (źrodło: LG)

LG prezentuje 32-calowy Smart Monitor 4K z obsługą AirPlay 2

Firma LG wydała na rynek nowy 32-calowy Smart Monitor 4K, oferujący przede wszystkim funkcję AirPlay2, łączność USB-C oraz aplikację ThinkQ Home, wspomagającą sterowanie inteligentnymi domowymi akcesoriami.

LG Smart Monitor z webOS i AirPlay 2

Monitor LG działa dzięki oprogramowaniu webOS, które jest wykorzystywane również w telewizorach LG. Obejmuje przeróżne aplikacje do przesyłania strumieniowego, takie jak Hulu oraz Netflix, a także nawigacyjny pulpit służący do sterowania niektórymi z podłączonych inteligentnych akcesoriów.

Nowość firmy LG obsługuje również AirPlay 2, uaktualnienie do oryginalnego protokołu sieciowego Apple, stworzonego do strumieniowego przesyłania wideo lub dźwięku z urządzenia Apple do innych urządzeń za pomocą sieci.

Co najlepsze, AirPlay 2 daje użytkownikowi możliwość przesyłania jednego dźwięku do wielu różnych urządzeń w tym samym momencie. Posiadacze sprzętu spod szyldu Apple mogą stosować AirPlay 2 z monitorem LG, w celu tworzenia kopii lustrzanej Maca lub iPhone’a, przesyłania dźwięku do dwóch głośników stereo 5 W monitora oraz przesyłania wideo z pomocą kompatybilnych aplikacji.

lg smart monitor 32 cale 2 (źródło: LG)
źródło: LG

Swoboda ERGO

Ergonomiczna podstawka, w którą wyposażony jest monitor, pozwala użytkownikowi na ustawienie go na preferowanej wysokości, odległości oraz pod odpowiednim kątem, aby zapewnić jak największy komfort oglądania.

Ekran ma możliwość chowania oraz wysuwania się od zera do 18 cm, obracania się do 280 stopni oraz, w przypadku pozycji poziomej i pionowej, o 90 stopni. Użytkownik może regulować wysokość monitora od zera do 13 cm, podczas gdy zakres jego pochylenia wynosi około 25 stopni. W ekran wbudowany jest szereg złączy: USB-C 65W, dwa HDMI, trzy USB-A oraz Ethernet.

Aktualnie model LG Smart Monitor 32SQ780S można znaleźć na Amazonie w cenie wynoszącej około 2500 złotych, przy czym na ten moment jest niedostępny. Wiemy jednak, że powinien wkrótce trafić do sprzedaży – zainteresowani?