Tesla
(fot. oiot.pl)

Nowa ładowarka ścienna w ofercie Tesli

Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne i już dosyć często spotykane na naszych drogach. Zapewne każdemu, kto jeszcze nie zainwestował w elektryka, a szczególnie mieszkającym z dala od miasta, przychodzi do głowy pytanie – w jaki sposób naładować samochód elektryczny w warunkach domowych? Możemy korzystać ze zwykłego gniazdka 230V, jednak nie ukrywajmy – pełne naładowanie może trwać nawet więcej niż dobę, dlatego najlepszym sposobem jest zainwestowanie w instalację ładowarki.

Tesla i domowa stacja ładowania elektryków

W ofercie Tesli pojawiło się nowe rozwiązanie ładowania elektrycznych pojazdów. Wall Connector to wygodny sposób ładowania nie tylko w domu, ale także w miejscu pracy czy w pobliżu hoteli. Tesla zaopatrzyła swoje nowe złącze w ponad 7 metrów lekkiego przewodu, który można swobodnie przenosić, a godzina ładowania pozwala na zwiększenie zasięgu samochodu do 70 km. Z jednej ładowarki jednocześnie może być ładowanych kilka pojazdów, a wszystko to dzięki możliwości podziału mocy.

Wall Connector, dzięki możliwości podłączenia się do sieci Wi-Fi, pozwala na samodzielne aktualizowanie, przez co oprogramowanie ładowarki jest nieustannie ulepszane. Konstrukcja ładowarki Tesli pozwala na jej montaż zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, więc zwrócono także uwagę na jej bezpieczeństwo poprzez kontrolę dostępu i ograniczenie ładowania innych, nieznanych pojazdów.

Tesla Wall Connector
Tesla Wall Connector, źródło: Tesla

Złącze J1772 to wygoda dla użytkowników aut elektrycznych oraz rozwiązanie nie tylko dla domów, biur czy hoteli. Tesla umożliwia również sprzedaż nowych ładowarek deweloperom dla ponad 12 sztuk Wall Connectorów.

Wall Connector nie tylko dla pojazdów Tesli

Nowa wersja ładowarki Tesli jest rozwiązaniem nie tylko dla samochodów marki własnej, ale również dla większości samochodów elektrycznych innych producentów. Mimo to, z uwagi na unikatowy rodzaj gniazdka, samochody Tesli będą musiały być ładowane poprzez adapter ładowania SAE J1772.

Wall Connector Tesli dostępny jest w sklepie internetowym za 550 dolarów, co – w prostym przeliczeniu – daje 2700 złotych.