Premiera nawilżaczy powietrza Karl firmy Stadler Form

Premiera nawilżaczy powietrza Karl firmy Stadler Form

Nawilżacz powietrza to urządzenie, które pozwala na dostosowanie wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Jest szczególnie przydatny w czasie, gdy pomieszczenia są ogrzewane, a jednocześnie powietrze w nich zawarte jest osuszane, co ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, a nawet może powodować obniżenie odporności. Dlatego też na rynku oraz w naszych domach pojawia się coraz więcej nawilżaczy powietrza. Jednym z producentów jest Stadler Form, który właśnie świętuje 10-lecie w Polsce.

Nowe nawilżacze ewaporacyjne Karl i ich designerska forma

Nawilżacze ewaporacyjne zbudowane są ze zbiornika na wodę, wentylatora oraz wkładu nawilżającego, a zasada działania opiera się o zjawisko ewaporacji, czyli odparowania wody. Według zaleceń poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniach powinien zawierać się w granicach 40 do 60%, co pozwala na właściwe nawilżanie śluzówki.

W ogrzewanych pomieszczeniach powietrze jest suche. U wielu z nas może powodować to podrażnienie oczu, uczucie suchości w gardle czy spadek jakości snu. Dlatego istotne jest monitorowanie poziomu nawilżenia powietrza za pomocą higrometru. Jeżeli wartość ta spadnie poniżej 40%, nawilżacz powietrza pomoże przywrócić jej odpowiedni poziom w dzień i w nocy.

Martin Stadler, CEO Stadler Form

Nowe urządzenia Stadler Form zostały ubrane w pokrowiec, który można bez problemu wyprać w pralce, gdy zajdzie taka potrzeba. Pokrowiec został uszyty z antracytowej tkaniny, która nie tylko pełni rolę zwiększenia estetyki, ale przede wszystkim pozwala na ograniczenie większych zabrudzeń przedostających się do otworów wlotowych i wylotowych urządzenia.

Na wierzchu urządzenia przewidziano łatwo dostępny otwór, który daje możliwość uzupełniania wody. W nawilżaczu zastosowano również LED-owe diody, których jasność można regulować lub całkowicie wyłączyć.

Premiera nawilżaczy powietrza Karl firmy Stadler Form

Obsługa nawilżaczy Karl przez aplikację

Nawilżacze Karl mogą być sterowane za pomocą panelu umieszczonego na wierzchniej części urządzenia, ale również poprzez aplikację Smart Life Smart Living, gdzie możliwości sterowania dostępnych dla użytkownika jest wiele więcej.

Dzięki korzystaniu z aplikacji użytkownik ma możliwość stałej kontroli wilgotności. Poprzez aplikację możliwe jest także uruchomienie trybu Child Lock, która pozwoli na zablokowanie możliwości wprowadzania zmian w regulacji wilgotności na urządzeniu przez dziecko.

Cena nawilżacza Stadler Form Karl o mocy 30 W, który dedykowany jest dla powierzchni 100 m2, to 1399 złotych, natomiast większa wersja Stadler Form Karl Big o mocy 40 W kosztuje 1999 złotych i zalecana jest dla powierzchni nawilżenia 150 m2.