Lokalizator GPS Pet Tracker (źródło: Minew)
Lokalizator GPS Pet Tracker (źródło: Minew)

Lokalizator dla zwierzaków Minew. Znajdzie pupila nawet, gdy ten opuści najbliższą okolicę

Minew wprowadza na rynek tracker dla zwierząt. Urządzenie pozwala na nieustanną kontrolę położenia pupila w oparciu o GPS, LTE, WiFi oraz Bluetooth. Sprawdzi się nie tylko w lokalizowaniu futrzanych przyjaciół.

Urządzenie, które przypilnuje pupila

Każdy, kto kocha swojego zwierzaka z pewnością zamartwia się, gdy pupil zniknie z mieszkania, domu czy ogrodu. Z pomocą przychodzi technologia, która pozwala nam już na całodobowe kontrolowanie miejsca, w którym znajduje się nasz podopieczny.

Firma Minew, znana z inteligentnych produktów branży IoT, postanowiła wprowadzić na rynek lokalizator GPS Pet Tracker. Pozwala on na nieustanne śledzenie położenia zwierzaka lub przedmiotu, do którego urządzenie zostanie przymocowane. Najnowszy sprzęt Minew działa w oparciu o technologię łączności GPS, LTE, WiFi oraz Bluetooth, dzięki czemu monitorowanie jest dokładne i precyzyjne.

Lokalizator Minew z dostępem do kilku technologii łączności

Dzięki zaawansowanym technologiom wdrożonym do GPS Pet Trackera, możliwe jest kontrolowanie nie tylko położenia zwierzaka, ale również monitorowanie jego aktywności i stanu zdrowia. Dostęp do systemu GPS pozwala na proces ciągłego aktualizowania lokalizacji w czasie rzeczywistym, co doskonale sprawdzi się, gdy zwierzak przekroczy granicę wyznaczonego terenu.

Opracowana technologia pozwala na wyznaczenie granic obszaru, którego zwierzę nie powinno przekraczać, a gdy jednak to zrobi, system jest w stanie wygenerować i przesłać alert wprost na telefon właściciela.

Urządzenie jest odporne na wodę, co zostało potwierdzone klasą szczelności na poziomie IP65, natomiast bateria ładowana jest magnetycznie. Kompaktowa konstrukcja lokalizatora w żaden sposób nie ogranicza czynności zwierzaka, a sprzęt dołączany jest do obroży za pomocą mocowania dostarczonego w zestawie.

GPS Pet Tracker może nie tylko śledzić zwierzęta, ale również być lokowany na istotnych dla użytkownika przedmiotach, bagażach, a nawet na rowerach czy ludziach, co jest szczególnie istotne na przykład podczas górskich wędrówek. Koszt urządzenia wynosi 49 dolarów.