Smart masażer HUAWEIxPhilips Smart Eye (Źródło: huawei)
HUAWEIxPhilips Smart Eye (Źródło: huawei)

Inteligentny masażer do oczu przydałby się każdemu z nas

Huawei zaprezentował wynik kooperacji z Philipsem. Masażer wykorzystuje wiodącą w branży technologię fal wibracyjnych VibWave.

Smart wearables ułatwiają życie

Inteligentne urządzenia do noszenia znacząco ułatwiają nam codzienne życie na wielu frontach. Czy to zwiększenie komfortu noszącego poprzez czujniki zmęczenia i oczyszczacze powietrza dla alergików, czy zwiększenie bezpieczeństwa sportowców i chorych – urządzenia tego typu stają się coraz bardziej popularne. Dzisiejsza nowość to owoc współpracy dwóch gigantów technologicznych, którzy chcą zadbać o komfort naszych oczu.

Huawei wprowadził na rynek Philips Smart Eye Massager. Gadżet wykorzystuje technologię wibracji VibWave, która umożliwia precyzyjny masaż oczu i okolic. Głowica masażera wyposażona jest w 14 punktów kontaktu, każdy z niezależnym silnik wibracyjnym. Urządzenie oferuje szeroką gamę opcji masażu, dostosowanych do różnych sytuacji. Ponadto masażer ma funkcję ciepłego kompresu. Wszystko to ma na celu łagodzić obrzęk i suchość z kompleksową pielęgnacją oczu.

HUAWEIxPhilips Smart Eye (Źródło: huawei)
HUAWEIxPhilips Smart Eye (Źródło: huawei)

Skuteczny i delikatny masażer

To nie koniec ciekawych funkcji oferowanych przez masażer – gadżet jest również wyposażony w system przewodnictwa kostnego do odtwarzania dźwięku przez czaszkę, co oznacza możliwość masowania użytkownika podczas słuchania muzyki bez konieczności wkładania słuchawek do uszu.

Wymiary gadżetu to 215 × 114 × 80 mm. Zasilany jest baterią 1200 mAh, ładowaną przez port USB-C. Jedno ładowanie wystarcza na 90 minut pracy.

Wszystkie te funkcje zamknięte są w elastycznej konstrukcji, która idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy użytkownika. Pozycja oczodołu jest wklęsła, co pozwala uniknąć nacisku na gałki oczne. Tkanina masująca jest miękka i składa się pod kątem 180º, a całe urządzenie waży 245g – tyle, co smartfon.

HUAWEIxPhilips Smart Eye (Źródło: huawei)
HUAWEIxPhilips Smart Eye (Źródło: huawei)

Masażer można również połączyć i obsługiwać przez aplikację. Philips Smart Eye Massager kosztuje 749 juanów (około 109 dolarów). Nie podano jeszcze informacji o cenach i dostępności masażera na innych rynkach niż chiński.