Meta Oculus Quest 2
Gogle Meta Quest 2 (kiedyś Oculus Quest 2).

Szczypanie w VR! Nowa aktualizacja do Meta Quest 2 z ciekawą funkcją

Oculus (a raczej Meta) nie przestaje rozwijać swoich flagowych gogli wirtualnej rzeczywistości. Meta Quest 2 znów wzbogacił się o nowe funkcje, dzięki najnowszej aktualizacji systemowej o numerze v37. Jakie nowości na nas czekają?

Nowa aktualizacja systemowa dla Meta Quest 2 – danie główne: szczypanie!

Gogle Meta Quest 2 już od dawna pozwalają na sterowanie systemem i aplikacjami przy pomocy samych dłoni, bez pomocy żadnych kontrolerów. Dzięki ostatniej aktualizacji systemowej funkcja ta rozbudowała się o nowy gest, który najłatwiej przyrównać do… szczypania.

Po podniesieniu dłoni w górę w okolicach wysokości naszych oczu i wykonaniu gestu szczypania, otworzy się przed nami specjalne menu skrótów, pozwalające na szybkie wykonanie podstawowych funkcji systemowych, takich jak, chociażby zrobienie zrzutu ekranu czy aktywacji sterowania głosowego.

Meta Quest 2 v37 aktualizacja szczypanie

Sam nieszczególnie lubię korzystać z gogli Meta Quest 2 bez domyślnych kontrolerów, ale przyznać muszę, że tego typu aktualizacje z czasem mogą mnie przekonać do tego sposobu korzystania z gogli. Nie da się też ukryć, że na przestrzeni ostatnich miesięcy Oculus stawia na ten aspekt coraz większy nacisk, a i coraz to więcej gier na Meta Quest 2 wspiera tę funkcję, czego dowodem jest, chociażby powstawanie takich akcesoriów jak rękawiczki TactGlove firmy bHaptics, które cieszą się zaskakująco wysoką popularnością, jak na tak niszowy produkt.

Co jeszcze?

Oczywiście gest szczypania to nie jedyna nowość w aktualizacji systemowej v37 dla gogli Meta Quest 2. Nową wersję systemu docenią na pewno posiadacze Apple Magic Keyboard, ponieważ od tej pory sparowanie tego modelu klawiatury z goglami sprawi, że cyfrowa reprezentacja klawiatury Apple pojawi się przed naszymi oczami w wirtualnej rzeczywistości. To, w połączeniu z funkcją śledzenia naszych dłoni sprawi, że pisanie w wirtualnej rzeczywistości będzie niezwykle przyjemne — funkcję trzeba oczywiście włączyć w ustawieniach eksperymentalnych systemu.

Oprócz powyższego gogle Meta Quest 2 wzbogaciły się również o pomniejsze poprawki i ułatwienia, jak chociażby funkcję wysyłania internetowych linków do gogli bezpośrednio przez aplikację Oculus czy chociażby możliwość zwiększania i zmniejszania paneli głównych w przestrzeni domowej Questa 2.

Meta Quest 2 v37 aktualizacja szczypanie 2

Więcej o nowościach w aktualizacji systemowej v37, przeczytać możecie na oficjalnej stronie Oculusa.