Meta Quest 2 Hand Tracking 2.0 śledzene rąk
Meta Quest 2 - Źródło: Meta

Weź się połóż! Aktualizacja systemowa v63 z wyczekiwaną funkcją na goglach Meta Quest

Marzec przynosi nam kolejną aktualizację systemową dla gogli VR z rodziny Meta Quest. Nowości jest tu mniej niż zwykle, ale na jedną z nich posiadacze gogli Meta czekali od bardzo długiego czasu.

VR na leżąco

Korzystanie z gogli VR w pozycji leżącej raczej nie należy w większości przypadków do najwygodniejszych. Są jednak chwile, kiedy używanie gogli w ten sposób byłoby wskazane, chociażby podczas oglądania filmów na YouTube czy nadrabiania seriali na Netflix po całym dniu na nogach. Niestety, nie każda aplikacja wspiera ten sposób konsumowania treści, ale Meta wyszła tu naprzeciw swoim użytkownikom.

Aktualizacja systemowa v63 Meta Quest 2 3 Pro OIOT

Dzięki aktualizacji systemowej v63 włączyć możemy w swoich goglach obsługę aplikacji w trybie leżącym, co powinno pozwolić na korzystanie z każdego programu w pozycji poziomej. Aby włączyć funkcję leżenia, wystarczy wejść w zakładkę Ustawienia eksperymentalne w menu Ustawień gogli i poszukać opcji „Korzystaj z aplikacji podczas leżenia”.

Brzmi to całkiem interesująco i z przyjemnością sam sprawdzę tę funkcję na swoich goglach, gdy tylko aktualizacja będzie u mnie dostępna – Meta przypomina, że aktualizacje są udostępniane w falach dla wszystkich użytkowników.

Quest Cash

Kolejną nowością jest Quest Cash, które zostanie wprowadzone jeszcze w tym miesiącu. Jest to nowa metoda płatności za gry, aplikacje i inne zakupy na platformie Meta Quest, która pomoże kontrolować wydatki swoich dzieci, a także np. sprezentować znajomym środki pieniężne. Opcja ta wydaje się również dobrym sposobem na uproszczenie i śledzenie swoich własnych wydatków na platformie Meta Quest.

Aktualizacja systemowa v63 Meta Quest 2 3 Pro OIOT

Meta Quest 3 w promocji

Jeśli perspektywa używania gogli VR na leżąco jest dla Was kusząca, a nie posiadacie jeszcze własnego headsetu, to przypominam o trwającej właśnie promocji. Na oficjalnej stronie sklepu Meta, kupić możecie najnowszy model gogli Meta Quest 3 w promocji i to całkiem sporej, bo cena zestawu została obniżona o aż 100 euro!

Gogle Meta Quest 3 kupicie więc za 449,99 euro – dostawa do Polski jest w pełni darmowa, a jeśli sprzęt nie przypadnie Wam do gustu, to możecie go zwrócić bezpłatnie w ciągu 30 dni od zakupu. Co ważne, jest to pierwsza taka promocja na ten model gogli w historii i dodatkowo dostajecie do nich gratis świetną grę Asgard’s Wrath 2.