Quest 3 (źródło: Meta)

Meta Quest 3 w pierwszej promocji. Zaoszczędzisz ponad 400 złotych

Gogle Meta Quest 3 pojawiły się na rynku jesienią zeszłego roku. Najnowszy zestaw, otwierający przed ludźmi wirtualną i mieszaną rzeczywistość, to kolejne rozwiązanie marki, wzbogacone o nowe funkcje i treści ulepszone pod względem jakości oraz rozdzielczości. Urządzenie jest teraz dostępne w promocji, która obniża cenę sprzętu o ponad 400 złotych.

Najnowsza wersja gogli VR

Wirtualna i mieszana rzeczywistość to jeden z dość nowych sposobów na pracę, rozrywkę i naukę. Pozwala we własnym domowym stworzyć zamknięte, jednoosobowe kino, spotykać się ze znajomymi, będącymi tysiące kilometrów od użytkownika czy zatopić się w architekturze ulubionych gier. Jednym z najpopularniejszych produktów umożliwiających zanurzenie się w wirtualnym świecie są gogle Meta Quest, które od zeszłorocznej jesieni są już dostępne w wersji numer 3.

Najnowsze urządzenie VR, zaproponowane przez amerykańskiego giganta, zyskało dostęp do większej mocy obliczeniowej, ulepszono także jakość i rozdzielczość wyświetlania treści. Sprzęt stał się bardziej smukły w porównaniu do poprzednich edycji, a producent zdecydował się na zastosowanie soczewek typu pancake. Również kontrolery Meta Quest 3 zostały nieco przebudowane.

Pierwsza promocja na Meta Quest 3

Nowy headset zasilany jest w oparciu o platformę Snapdragon XR2 Gen 2 marki Qualcomm Technologies. Zgodnie z początkową zapowiedzią, producent przygotował mnóstwo aktualizacji, które już teraz trafiają w ręce użytkowników. Meta Quest 3 obsługuje już przestrzenne wideo, nieco goniąc konkurencyjne Apple Vision Pro. Ulepszono również sferę społeczną, dodając możliwość czatowania, przesyłania reakcji czy naklejek.

Meta Quest 3 w promocji (źródło: Meta)
Headset Quest 3 w promocji (źródło: Meta)

Nowy zestaw po upływie około połowy roku trafił już na pierwszą promocję, dostępną w Meta Store. W obniżonej cenie można kupić gogle wirtualnej rzeczywistości z pamięcią 128 GB. Dotychczasowa cena wynosiła 549,99 euro, teraz natomiast można je zdobyć o 100 euro taniej. Do Meta Quest 3 producent dorzuca także darmową grę Asgard’s Wrath 2.

Niestety, okazuje się, że zainteresowanie modelem jest tak duże, że w momencie publikacji materiału strona wskazuje, że gogle zostały wyprzedane.