Meta Quest 3 (źródło: Meta)
Meta Quest 3 (źródło: Meta)

Meta usunie konta Oculus. Konieczne zmigrowanie, aby zachować gry

Konta założone w Oculus, wykorzystywane do gier m.in. na zestawach wirtualnej rzeczywistości, takich jak Quest, zostaną wycofane jeszcze w tym miesiącu. Aby zachować gry trzeba przemigrować swoje dane na konto Meta. W jaki sposób tego dokonać?

Meta zamyka konta Oculus na zawsze

Oculus wygaszane jest już od niemalże czterech lat, kiedy to konieczne było rejestrowanie się w portalu Facebook, aby móc w pełni korzystać z możliwości wirtualnej rzeczywistości. Od 2022 roku firma dała jednak dodatkową opcję w postaci konta Meta, czyli alternatywę dla użytkowników zestawów VR, którzy nie chcieli łączyć swoich Facebookowych kont z gadżetami Quest.

Konta Oculus zostały już wygaszone na początku 2023 roku – od tamtego czasu użytkownicy nie mają możliwości zalogowania się do konta, jednak nadal mają szansę na przemigrowanie danych. Z procesem tym trzeba się uporać do 29 marca br., w innym przypadku wszystkie wykupione wcześniej gry, historia zakupów, środki czy osiągnięcia i inne dane na temat naszych zmagań w grach przepadną.

W jaki sposób zmigrować swoje gry i dane?

Aby zachować wszelkie zgromadzone informacje na koncie Oculus, należy na tej stronie stworzyć konto Meta. Ważne, aby podczas rejestracji użyć tego samego maila, który wykorzystywany był do starej wersji. Dzięki tej formie użytkownik odzyska wszelkie dane oraz zachowa dostęp do opłaconych gier oraz historii zakupów czy zgromadzonych środków.

Przedsiębiorstwo przesyła na ten temat informacje mailowo i, jak wynika z informacji przekazanych przez portal TheVerge, tego typu wiadomości trafiają do wszystkich użytkowników. Nawet tych, którzy zmigrowali już swoje konta. Nie wiadomo czy nie będzie konieczne podjęcie przez nich jakichś czynności.