YouTube Kids (źródło: YouTube)
YouTube Kids (źródło: YouTube)

YouTube Kids będzie częścią głównej aplikacji serwisu na Smart TV

Platforma YouTube Kids to przeznaczona dla rodzin z dziećmi aplikacja, dzięki której najmłodsi w bezpieczny i kontrolowany sposób mogą korzystać z różnorodnych treści. Serwis jednak niebawem nie będzie już osobną aplikacją na telewizorach Smart TV.

Serwis streamingowy bezpieczny dla dzieci

YouTube Kids to dedykowana dla dzieciaków platforma streamingowa, dzięki której opiekun może w sposób ciągły monitorować treści, z jakich korzystają najmłodsi członkowie rodziny. Serwis zapewnia dostęp do wybranych, bardziej przyjaznych filmów o charakterze nie tylko rozrywkowym, ale i edukacyjnym.

Platforma jest sposobem na ochronę dzieci przed treściami szkodliwymi i potencjalnie niebezpiecznymi. Dla opiekuna jest to również metoda na ograniczenie czasu spędzanego przez nie w internecie.

Zmiany w YouTube Kids

Serwis, choć powstał już kilka lat temu, dotychczas był rzadko aktualizowany, przez co użytkownicy mogli napotykać problemy i ograniczenia. Mimo to, rok temu zapowiedziano nadchodzące zmiany, szczególnie w kwestii rozszerzenia dostępności aplikacji dedykowanej na inteligentne telewizory.

Dotychczas działała ona na telewizorach marki Samsung oraz LG, a także na przystawkach Fire TV i Apple TV. Aplikację mogli także zainstalować posiadacze urządzeń działających w oparciu o Android TV i Google TV. Jak wynika z informacji przekazanych przez markę Google, YouTube Kids od lipca nie będzie dostępny w postaci osobnej aplikacji na telewizorach Smart TV.

Aby korzystanie z platformy dla dzieci było możliwe, należy najpierw zalogować się na konto w Google w YouTube, a następnie podczas uruchamiania aplikacji wybrać profil przeznaczony dla najmłodszych. W przypadku korzystania z konta innej osoby możliwe jest jego przełączenie w prawym górnym rogu.