YouTube (źródło: Pixabay)
YouTube (źródło: Pixabay)

YouTube Premium w jakości 1080p trafia na telewizory i nie tylko!

Subskrybenci YouTube Premium wreszcie zyskają szerszy dostęp do rozdzielczości 1080p ze zwiększoną szybkością transmisji bitów. Wyższa jakość wyświetlanych treści będzie teraz dostępna także na inteligentnych telewizorach i tabletach.

Nowości w płatnym YouTube

YouTube nieustannie dba o swoich użytkowników, wprowadzając nowe i odświeżając stare funkcje. Serwis udziela się także w zakresie sztucznej inteligencji, pracując nad narzędziami, które mają wspierać twórców i użytkowników w codziennym oglądaniu oraz generowaniu treści. Platforma jest dostępna na naprawdę wielu urządzeniach, od smartfonów, przez tablety, aż po telewizory i komputery.

Z YouTube można korzystać także w wersji Premium, która przede wszystkim pozwala wyświetlać treści bez konieczności oglądania czy słuchania reklam. Płatna opcja umożliwia też korzystanie z lepszej rozdzielczości w postaci 1080p Premium HD, która charakteryzuje się zwiększoną szybkością transmisji bitów.

Wyższa jakość treści dla subskrybentów Premium

Dotychczas opcja ta była dostępna dla sprzętów pracujących na systemie iOS. Teraz funkcja, gwarantująca wyższą jakość wyświetlanych treści, zostaje rozszerzona na kolejne urządzenia, takie jak telewizory Smart TV i tablety oparte o Androida. Nowa możliwość ma ulepszać wyrazistość obrazu. Może być uruchamiana ręcznie w menu jakości lub automatycznie w zależności od rodzaju połączenia czy ustawionego sposobu wyświetlania.

Wersja Premium z treściami w jakości 1080p (źródło: Blog YouTube)
Wersja Premium z treściami w jakości 1080p (źródło: Blog YouTube)

Platforma postanowiła także utworzyć nowe plakietki Premium, które dedykowane są dla osób powyżej 18. roku życia. Jest to forma generowanych odznaczeń przesyłanych do użytkownika za „osiągnięcia” w płatnym serwisie streamingowym, otrzymywane za wykorzystywanie dodatkowych funkcji związanych z subskrypcją.

Nowe plakietki dla subskrybentów (źródło: Blog YouTube)
Nowe plakietki dla subskrybentów (źródło: Blog YouTube)