YouTube Kids (źródło: YouTube)
YouTube Kids (źródło: YouTube)

YouTube Kids na telewizorach będzie częścią tradycyjnego YouTube. I dobrze!

Platforma dla opiekunów i dzieci będzie wreszcie dostępna na większej liczbie urządzeń. Aplikacja YouTube Kids będzie bardziej powszechna.

Czym jest YouTube Kids i jak może wspomóc opiekunów w doborze bezpiecznych treści?

YouTube Kids jest platformą wideo stworzoną dla dzieci, ale przede wszystkim dla opiekunów. Dzięki niej rodzice mają pewność, że środowisko online jest w pełni bezpieczne dla dzieci, a one same otrzymują przystępniejszy, łatwiejszy i maksymalnie przyjazny sposób, w jaki mogą się uczyć i poznawać świat, poprzez oglądanie filmów online.

YouTube Kids (źródło: YouTube)
YouTube Kids (źródło: YouTube)

Serwis jest formą ograniczenia i ochrony najmłodszych przed nieodpowiednimi filmami wideo, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo dzieci, a także wprowadza możliwość kontrolowania, monitoringu i właściwego dobierania odtwarzanych materiałów przez opiekuna.

Aplikacja umożliwia indywidualne dostosowanie nagrań, w zależności od potrzeb dzieci, i podejmowanie świadomych decyzji opiekunów, ale również ustawienie limitów czasowych oraz blokowanie nieodpowiednich dla dziecka filmów.

Aktualizacje YouTube drogą dla poszerzenia dostępu aplikacji dla dzieci

Platforma YouTube Kids działa już od kilku dobrych lat, jednak brak jej aktualizacji powoduje wiele ograniczeń dla użytkowników. W tym roku YouTube dla dzieci ma być dostępny na większej liczbie telewizorów, a sama platforma ma się stać dopełnieniem podstawowej wersji YouTube.

Pełna aplikacja YouTube Kids działa obecnie na urządzeniach, takich jak Samsung, LG, Fire TV, Apple TV oraz Android TV czy Google TV. Jednak, jak wynika z najnowszych wiadomości, zmiana pojawi się także na innych urządzeniach, w tym konsolach do gier, jak również Roku, czyli sprzęcie niesamowicie popularnym w Ameryce.

Bezpieczna dla dzieci aplikacja będzie dostępna na telewizorach typu Smart TV, a także na urządzeniach do strumieniowego przesyłania danych czy z poziomu konsoli do gier w obrębie tradycyjnej aplikacji YouTube. Uruchomienie aplikacji dla dzieci opierać się będzie o zmianę konta, co znacząco ułatwi obsługę i jej włączenie.

Kiedy doczekamy się aktualizacji? Oby jak najprędzej!