YouTube będzie się inaczej prezentował na TV. Czy zauważysz te zmiany?
(źródło: YouTube)

YouTube będzie się inaczej prezentował na TV. Czy zauważysz te zmiany?

YouTube świętował właśnie swoje ostatnie przed pełnoletnością urodziny. Dlatego też nadszedł czas na zmiany. Nowy wygląd, kilka przydatnych funkcji, a wszystko to, by ulepszyć wrażenia i ułatwić sposób korzystania z odtwarzacza.

Nowa kolorystyka i tryb ambient

Zmiany w kolorystyce YouTube miały za zadanie ożywienie aplikacji, ale bez ingerencji w całość układu, aby nie utrudniać, przyzwyczajonemu już użytkownikowi, obsługi.

Zdecydowano się na użycie trybu ambient, który pozwala na uzyskanie wręcz kinowego trybu oświetlenia. Dzięki zestawowi efektów świetlnych możliwe jest dopasowanie kolorystyki tła tak, aby podkreśliły ciemne filmy. Ten tryb możliwy będzie do zauważenia zarówno w przeglądarce, jak i aplikacji mobilnej.

Ciemny motyw YouTube również został nieco odświeżony, wszystko za sprawą opinii użytkowników – od teraz będzie jeszcze ciemniejszy, co faktycznie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Odmieniony styl pojawi się także w aplikacji przeznaczonej dla smart TV. Jeśli więc oglądamy często „jutuby” na naszym dużym ekranie, pewnie zauważymy różnicę.

Lepsza wygoda użytkowania YouTube

Dla tych, którzy tworzą własne playlisty również mamy kilka dobrych informacji. Mimo, że kolorystyka strony w playlistach nie uległa zmianie, to użytkownik może poznać więcej szczegółów dotyczących nagrań.

Zmiany ikon do polubień, udostępnień czy pobrań, a także przycisku subskrypcji, mają już nie odwracać tak uwagi od oglądanego nagrania, jednak mają być na tyle widoczne, by nikt nie musiał ich szukać.

Kolejną, dość istotną funkcją, na którą z pewnością czekaliście jest możliwość powiększania filmu za pomocą gestu szczypnięcia na urządzeniach mobilnych. Powiększenie nie wyłącza się, gdy odsunie się palce od ekranu – pozostanie w takim położeniu, jakie wybrał użytkownik.

Wprowadzono także możliwość precyzyjnego wyszukiwania w nagraniach wideo. Od teraz użytkownik może długo przytrzymywać nagranie w dowolnym miejscu odtwarzacza. Dodano także wykres, który pozwala w łatwy sposób określić, jaka część nagrania była odtwarzana najczęściej.

W aplikacji YouTube na telewizory również wprowadzono kilka zmian, na przykład dzięki Material You można będzie poznać szczegółowe informacje dotyczące odtwarzanego filmu.

YouTube nadal chce się ulepszać

Firma zachęca do pisania i wystawiania opinii na temat funkcjonalności i kolorystyki nowej wersji odtwarzacza. Zespoły pracowników nadal intensywnie poszukują sposobów na ulepszenie i zachęcają użytkowników do przesyłania subiektywnych opinii i sugestii.

Część zmian faktycznie była konieczna, większość nowinek jest pozytywna, a czy Tobie będzie wygodniej? Oceń sam!