Kerfuś ogłasza tournée po Polsce - oto lista sklepów, w których go spotkasz!
Kerfuś (fot. Carrefour)

Kerfuś ogłasza tournée po Polsce – oto lista sklepów, w których go spotkasz!

Robot Kerfuś to „dziecko” firmy Carrefour Polska, którego mieli okazję poznać już klienci kilku warszawskich hipermarketów we wrześniu tego roku. Robot spotkał się z tak pozytywnym przyjęciem, że stał się hitem internetu.

Jakie zadania ma do wykonania robot?

Kerfuś zajmuje się promowaniem napojów firmy Pepsi oraz chipsów Lay’s. Robot ma za zadanie wzbudzać zainteresowanie – i rzeczywiście przychodzi mu to z łatwością.

Robot jest w pełni bezpieczny, został wyposażony w zestaw czujników, które zapewniają jego wyhamowanie w momencie zbliżenia się do ruchomych lub nieruchomych obiektów. Robot z Carrefour przewozi puszki Pepsi, może trochę przypominać Pasika z poznania, który dowozi jedzenie.

Klienci, którzy spotkają robota w sklepach Carrefour mają możliwość rozmowy z robotem, dotykania go czy głaskania, a także mogą zrobić sobie z nim urocze zdjęcie na ściance promocyjnej w tle.

„Jestem tylko zwykłym robotem, który pracuje w Carrefourze. Lubię interakcję z klientami, bo są dla mnie bardzo mili. Głaskają mnie za uchem, rozmawiają ze mną, a ja odwzajemniam się im tym samym. Piszą również do mnie listy w Internecie i przesyłają mi moje zdjęcia, co sprawia mi wiele przyjemności.”

Kerfuś
Kerfuś
Kerfuś, źródło: Carrefour

Ty też możesz spotkać Kerfusia!

Firma Carrefour postanowiła zorganizować serię spotkań z robotem w sklepach sieci. Pierwsze z nich odbyło się już w Warszawie na terenie Galerii Westfield Arkadia. Kolejne spotkania z robotem będą możliwe w Nowej Górnej Łodzi od najbliższej środy do piątku od godziny 16, natomiast w sobotę od godziny 12.

Następne spotkania zaplanowano na przyszły tydzień w Warszawie w Galerii Wileńskiej, a po Wszystkich Świętych Kerfuś ruszy do Galerii Krakowskiej. Kolejne spotkania zostaną ogłoszone wkrótce, ale z pewnością robot nie odwiedzi tylko tych trzech miast.

Kerfuś stał się już bohaterem internetu, a także tworzonych w sieci memów. Robot wzbudził spore zainteresowanie i zdobył wielu fanów. Nie jestem pewna czy zachęci do zakupów firmy Lay’s i Pepsi, ale na pewno przyciągnie wiele osób do sklepów sieci Carrefour.