(źródło: YouTube TV)
(źródło: YouTube TV)

YouTube na telewizorach zyskuje nowy wygląd. Co się zmieniło?

Aplikacja telewizyjna YouTube, dedykowana na telewizory oraz przystawki z Google TV i Android TV, zyskuje nieco odmieniony wygląd. Karta „Biblioteka” otrzymała teraz wygodne, kolorowe górne menu, w którym łatwiej znajdziemy istotne kategorie.

Platforma YouTube na telewizory

YouTube nieustannie wprowadza aktualizacje oraz nowe funkcje do swojego serwisu. Ostatnie zmiany zostały ogłoszone w czerwcu oraz październiku br. Użytkownicy zyskali dostęp do nieco bardziej nowoczesnego wyglądu. Wśród ogłoszonych innowacji pojawiło się pionowe menu z informacjami na temat odtwarzanego filmu. To właśnie w tamtym miejscu można teraz odnaleźć opis wyświetlanej treści, komentarze czy przycisk, za pomocą którego subskrybujemy dany kanał.

Funkcja ta już jest dostępna i z pewnością zwiększa wygodę użytkowania. Dzięki niej obraz wideo nie jest w całości zasłonięty tekstem, a wszelkie informacje zgromadzone są w słupku po jednej stronie ekranu.

Aktualizacja serwisu streamingowego na Smart TV (źródło: Blog YouTube)
Aktualizacja serwisu streamingowego na Smart TV (źródło: Blog YouTube)

Nowe menu skrótów w karcie „Biblioteka”

Użytkownicy platformy YouTube otrzymali dostęp do kolejnych zmian. Można je zaobserwować w karcie „Biblioteka”. Po przejściu w górnej części ekranu pojawiły się kolorowe prostokąty, stanowiące formę skrótów.

Odświeżona karta "Biblioteka" na telewizorach (źródło: YouTube)
Odświeżona karta „Biblioteka” na telewizorach (źródło: YouTube)

Znajdziemy tam kategorie, takie jak Historia, Do obejrzenia, Playlisty, Muzyka, Filmy i TV oraz Twoje filmy. Poza ciekawym aspektem wyglądu nowa opcja z pewnością dodaje wygody w odnalezieniu poszukiwanej w interfejsie treści.

Poniżej menu skrótów znajdziemy karuzele z kategoriami, takimi jak Historia, Playlisty czy Polubione filmy.