Edge, Bing i Skype z dostępem do AI (źródło: Microsoft)
Edge, Bing i Skype z dostępem do AI (źródło: Microsoft)

AI w Edge i Bing już na smartfonach. Zmiany również w Skype

Microsoft nie zwleka i wprowadza AI do wersji mobilnej wyszukiwarki Bing oraz do przeglądarki Edge. Sztuczną inteligencję można również wykorzystać w aplikacji Skype. W jaki sposób?

Microsoft prężnie rozwija nowe wersje popularnych produktów

Przed dwoma tygodniami Microsoft pokazał nowe oblicze i możliwości przeglądarki Edge oraz wyszukiwarki Bing, których działanie opiera się o AI. Około miliona osób na całym świecie otrzymało już dostęp do wersji zapoznawczej, do której można dołączyć przez zapisanie się do listy oczekujących.

Microsoft nieustannie wprowadza zmiany i kolejne ulepszenia, wynikające z sugestii testujących nowe możliwości osób, spośród których 71% jest pozytywnie nastawiona do tych narzędzi w odświeżonej formie.

Wersja mobilna Bing i Edge ze sztuczną inteligencją już dostępna

Jak wynika z informacji udostępnionych przez firmę Microsoft, 64% wyszukiwań odbywa się na telefonach komórkowych, dlatego też firma nie zwleka i wprowadza nowe możliwości Bing i Edge również do wersji mobilnej. Nowa wersja jest już dostępna, zarówno na systemy z Androidem, jak i iOS.

Uruchomienie wyszukiwarki Bing na smartfonie zaprowadzi użytkownika wprost do czatu, gdzie możliwe jest wprowadzanie prostych lub złożonych pytań, a sztuczna inteligencja, korzystając z bogactwa internetu, wygeneruje odpowiedź w wybranej przez użytkownika formie – wypunktowanej, tekstowej lub uproszczonej.

Microsoft pokusił się także o udostępnienie wyszukiwania głosowego, co jeszcze bardziej czyni Binga przystępnym i wszechstronnym. Osoby, które otrzymały dostęp do wersji zapoznawczej, mogą również uruchomić nowe środowisko Bing w obrębie wyszukiwarki Edge.

Sztuczna inteligencja również w Skype

Jak wynika z danych Microsoftu, ponad 36 milionów ludzi z całego świata wykorzystuje narzędzie Skype do codziennych rozmów telefonicznych i czatów. Dlatego też ten gigant oprogramowania postanawia rozszerzyć jego działanie i wpuścić do popularnego komunikatora sztuczną inteligencję.

Aby było to możliwe, wystarczy dodać Binga do grupy swoich kontaktów, dzięki czemu w każdej chwili będzie można poprosić Binga o udzielenie odpowiedzi na nurtujące pytania. Odpowiedź będzie dostępna dla wszystkich osób w grupie.

Skype z AI (źródło: Microsoft)
Skype z AI (źródło: Microsoft)

Tak, jak w przypadku wersji mobilnej Binga, możliwe jest dokonanie wyboru formy wyświetlanych odpowiedzi. Bing jest biegły w ponad stu językach. W przypadku lepszego poznania i udoskonalenia tej funkcji, firma ma zamiar wprowadzić również ją także do innych aplikacji, na przykład MS Teams. Opcja używania Binga w Skype jest już dostępna dla osób, które zostały dołączone z poziomu listy oczekujących.