Moonside lamp one
fot. Moonside

Te inteligentne lampki Moonside wyglądają zjawiskowo

W ostatnich miesiącach oświetlenie z dość nieszablonowym wyglądem zaczęło zdobywać szerszą popularność. Wykorzystać to pragnie jeden z najnowszych graczy na rynku, firma Moonside. Jej produkty przyciągają wzrok oraz mogą zostać częścią naszego inteligentnego domu.

Lamp One i Neon Lighthouse dopełnią Twój Smart Home

W ofercie producenta na ten moment znajdują się dwa urządzenia. Pierwszym z nich jest Lamp One, czyli niewielka lampka, którą można postawić na biurku, komodzie lub przy łóżku. Nie wyróżnia się ona zbytnio swoim wyglądem, przez co powinna pasować perfekcyjnie niemal do każdego miejsca.

Nieco inaczej prezentuje się już Neon Lighthouse, czyli lampka stojąca, która przypomina kształtem żarówkę jarzeniową. Wygląda zdecydowanie bardziej nietuzinkowo, lecz gdy jest wyłączona, potrafi wciąż całkiem nieźle wtopić się w tło.

Prawdziwa magia dzieje się jednak, gdy włączymy którąś z nich. Produkty Moonside są wyposażone w sporą liczbę kolorowych stref oświetlenia. W przypadku Neon Lighthouse jest to 90, zaś przy Lamp One – aż 120 indywidualnych stref. Tak duża liczba pozwala tworzyć oryginalne kompozycje świetlne, a zarazem przejścia pomiędzy konkretnymi strefami nie muszą być widocznie odcięte od siebie, tworząc jeszcze bardziej zjawiskowe podświetlenie.

Moonside lamp one
fot. Moonside

Obie lampki wspierają integrację z Asystentem Google, Amazon Alexą, IFTTT oraz Samsung SmartThings. Producent zapowiada, że wkrótce pojawi się także obsługa Apple HomeKit, która zostanie dodana poprzez stosowną aktualizację oprogramowania. Możecie więc z powodzeniem wdrożyć lampy firmy Moonside do swojego Smart Home, niezależnie od wykorzystywanego przez was systemu.

Regularna cena Lamp One to 99,90 dolarów, lecz obecnie lampka jest przeceniona i można ją kupić na stronie producenta za 69,90 dolarów. Produkt obsługuje Wi-Fi w standardzie 802.11b/g/n oraz Bluetooth LE 4.2. W zestawie dołączony jest kabel USB-C o długości 100 cm, wykorzystywany do zasilania urządzenia, stosowny adapter zasilający oraz instrukcja obsługi.

Moonside lamp one
fot. Moonside

W przypadku Neon Lighthouse klienci mają do wyboru 5 wersji kolorystycznych podstawy – srebrną, czarną, niebieską, zieloną i różową. Niezależnie od tego wyboru, regularna cena produktu wynosi 96,90 dolarów, a dzięki aktualnej promocji – 67,90 dolarów. Podobnie jak w Lamp One, znajdziemy tutaj moduł Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth LE 4.2. W zestawie poza samą lampką jest pilot, dwa kable zasilające (jeden o długości 100 cm, drugi 30 cm) USB typu C, kostka zasilająca oraz instrukcja obsługi.

Do Neon Lighthouse można również dokupić większą, dedykowaną podstawkę, zapewniającą większą stabilność lampki. Jest dostępna w kolorach srebrnym oraz czarnym, a jej koszt to 19,90 dolarów.

Moonside szykuje również ciekawe oświetlenie naścienne

Lamp One oraz Neon Lighthouse to nie jedyne, co Moonside ma w zanadrzu. Firma zamierza wprowadzić do sprzedaży system oświetlenia montowany na ścianie. Neon Hex, bo tak ma zostać nazwany nowy produkt, pozwoli z łatwością stworzyć kreatywne wzory na ścianie naszego pokoju, a następnie rozświetlić je z użyciem licznych stref podświetlenia.

Produkt ma wejść na rynek już w marcu 2022 roku, co firma zapowiedziała na swoim Instagramie. Pierwsi zainteresowani będą mieli możliwość nabycia Neon Hex podczas kampanii crowdfundingowej na Indiegogo.

Moonside neon Hex
fot. Moonside