Lidl wprowadza nową centralkę Zigbee - z HomeKit!
fot. Lidl

Lidl wprowadza nową centralkę Zigbee – z HomeKit!

W 2020 roku lidlowa marka Silvercrest postanowiła dołączyć do wyścigu o portfele osób chcących tanim kosztem zbudować własny system Smart Home. Wtedy też wprowadziła do oferty swoją pierwszą bramkę Zigbee. Dziś do portfolio dołącza nowy, ulepszony model, w dodatku z obsługą HomeKit!

Nowy, zaktualizowany Zigbee Hub

Bramka sieciowa Silvercrest pierwszej generacji weszła do sprzedaży w grudniu 2020 roku – kosztowała wtedy 129 złotych. Od tego czasu pojawiała się w licznych promocjach, momentami nawet po 69 złotych. Niestety, aktualnie nie wiadomo, ile przyjdzie nam zapłacić za następcę modelu w Polsce. Wiemy natomiast co nieco na temat osprzętu.

I tak, nowe urządzenie ma dokładnie takie same wymiary, co poprzedni model – 89 x 89 x 23 mm i waży 76 g. Za połączenie do internetowej sieci domowej odpowiada port Ethernet, natomiast zasilanie doprowadzone jest przez port microUSB. W dzisiejszych czasach trudno zrozumieć, dlaczego nie USB typu C, ale nie czepiajmy się aż nadto – tu zasilanie jest stałe, nie trzeba codziennie szukać przewodu, by podładować sprzęt, jak to jest w przypadku smartfonów.

Centralka Silvercresta umożliwia podłączenie do systemu inteligentnych urządzeń działających po Zigbee, dzięki czemu otrzymamy możliwość sterowania nimi z poziomu autorskiej aplikacji Lidla – Lidl Home, ale nie tylko – również przez Tuya. Dobrą wiadomością jest też, że nowość wspiera HomeKit, a do działania posłuży nam zarówno Asystent Google, jak i asystentka Apple – Siri.

Nowa bramka Silvercresta dostępna jest póki co na stronie niemieckiego oddziału Lidla w cenie wynoszącej 24,99 euro. Póki co nie jest jeszcze dostępna na polskiej stronie, jednak podejrzewam, że to kwestia czasu, gdy się tam znajdzie.

Lidl wprowadza nową centralkę Zigbee - z HomeKit!
Nowy Zigbee Hub fot. Lidl

Urządzenia dla inteligentnego domu Lidl Home

Oczywiście to nie wszystko, gdyż w dostępnym asortymencie produktów Lidla znajdziemy sporo akcesoriów właśnie z przeznaczeniem do inteligentnego domu. Jeśli więc potrzebujecie inteligentnej listwy (za 139 złotych), czujników ruchu (za 49,99 złotych) czy dzwonka, który po wciśnięciu wyświetla jedynie powiadomienie w aplikacji (za 99,90 złotych), to warto wybrać się na zakupy.

Lidl wprowadza nową centralkę Zigbee - z HomeKit!
Inteligentne akcesoria – czujnik ruchu, inteligentna listwa i dzwonek fot. Lidl

Lidl proponuje nam również wiszące lampy w dwóch kolorach – czarnym i białym. Te zostały wycenione na 319 złotych.

Rabat na zakupy online – tylko w weekend!

A, tak przy okazji, w Lidlu trwa promocja w dniach 25-27 lutego 2022, dzięki której – robiąc zakupy online powyżej 300 złotych, z kodem rabatowym RABAT50, oszczędzacie 50 złotych.