Sztuczna inteligencja
Sztuczna inteligencja

Ten uroczy humanoidalny robot robi (prawie) wszystko

Głaszcz swojego kota, graj na pianinie lub pomagaj w kodowaniu. Jeśli masz 2000 euro do stracenia i lubisz robotykę, istnieje projekt o nazwie MyBuddy 280, który może Cię zainteresować. Firma Elephant Robotics wprowadziła na rynek swojego pierwszego dwuramiennego robota, zasilanego przez Raspberry Pi z 7-calowym ekranem na głowie i dość dużą liczbą aplikacji.

MyBuddy Robot 280 to niezależny, dwuramienny humanoidalny robot, opracowany przez firmę Elephant Robotics. Każde ramię ma ładowność 260 gramów, jego promień skrętu wynosi 360 stopni, a interakcja z robotem odbywa się za pomocą 7-calowego tabletu. Jego sercem jest Raspberry Pi 4B z 2 GB pamięci RAM DDR4.

Małe, kompletne i otwarte oprogramowanie

Jeśli chodzi o jego zastosowania, jest ich naprawdę wiele. Robot jest proponowany jako alternatywa w dziedzinie edukacji, z ponad 100 interfejsami sterującymi, narzędziami do tworzenia innych aplikacji AI itp. Obsługuje takie języki, jak Python, C++, Arduino, C#, JS i inne.

Możliwe jest również sterowanie nim poprzez urządzenia VR. Z okularami i parą joysticka możemy chwycić za ramiona robota i poruszać się tak, jakbyśmy byli jednością. Wydaje się, że to, co da się zrobić z myBuddy, zależy od naszych umiejętności i kreatywności jako programisty.

Cena myBuddy 280 Pi

Robot ten może się okazać fajnym wyborem zwłaszcza dla nauczycieli i studentów robotyki i inżynierii. Z wieloma wspieranymi funkcjami, może pomóc odkrywać i rozwijać więcej umiejętności w świecie robotyki.

Cena MyBuddy Robot 280 oscyluje w granicach od 1699 do 1749 dolarów i jest ona zależna od tego, czy chcemy, aby nasz robot był wyposażony w dodatkową parę rąk. Niestety, wiele wskazuje na to, że zainteresowanie nim jest tak duże, że – aby go kupić – trzeba będzie poczekać nawet kilka miesięcy.

Jako ciekawostkę dodam, że w ofercie Elephant Robotics niebawem powinna pojawić się inna propozycja robota – mówi się, że firma pracuje już nad… kocim przyjacielem. Ten ma mieć premierę lada dzień – jeśli tak się stanie, z pewnością was poinformujemy.