(źródło: NASA)
(źródło: NASA)

NASA+, czyli nadchodząca platforma streamingowa agencji kosmicznej

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) ma zamiar uruchomić latem tego roku serwis streamingowy NASA+. Platforma będzie oferowała transmisje ze startów na żywo i innych wydarzeń, ale również oryginalne serie wideo. To jednak nie koniec dobrych wieści.

NASA+ najnowszym serwisem streamingowym

NASA postanowiła uruchomić własną platformę streamingową. Użytkownicy będą dzięki niej mogli na żywo śledzić światowe wydarzenia, starty statków kosmicznych, a także oryginalne serie wideo. Pierwsze programy NASA+ będzie można włączać już w dniu rozpoczęcia działalności tej ciekawej usługi.

Platforma streamingowa NASA+ (źródło: NASA)
Platforma streamingowa NASA+ (źródło: NASA)

Są jednak pewne fakty, które będą znacząco wyróżniać ten serwis na tle innych. Mianowicie platforma ma być w pełni darmowa, a agencja zadbała również o to, aby wszelkie oglądane programy nie były przerywane reklamami.

NASA+ będzie dostępna na wielu urządzeniach w postaci aplikacji, która znajdzie swoje zastosowanie zarówno na sprzętach mobilnych z systemem Android, jak i iOS. Ponadto przyszli użytkownicy będą mogli uruchamiać produkcje i programy także za pośrednictwem przeglądarek internetowych czy też streamować programy poprzez przystawki i odtwarzacze takie, jak Roku, Apple TV czy Fire TV.

Zmiany w obecności cyfrowej i plany nowego serwisu agencji kosmicznej

To jednak nie koniec zmian. NASA ma w planach zrealizować przegląd obecności cyfrowej agencji. Obecnie trwają intensywne prace nad nowym środowiskiem internetowym, w tym aplikacją, dzięki którym możliwe będzie lepsze i łatwiejsze zbieranie informacji na temat planowanych misji czy przeprowadzanych projektach badawczych.

(źródło: NASA)
(źródło: NASA)

Na ten moment agencja kosmiczna posiada kilka witryn internetowych, które dedykowane są dla różnych programów czy działów, jednak planowane środowisko ma połączyć najważniejsze informacje w całość. Serwis obejmie też dużo lepszą nawigację czy szersze opcje wyszukiwarki, dzięki czemu osoby ciekawe kosmicznych wydarzeń otrzymają dostęp do informacji lepszej jakości.

Na ten moment można już skorzystać z wersji beta interfejsu internetowego, jednak po oficjalnym uruchomieniu nowego serwisu jego możliwości mają być jeszcze szersze.