Dzięki aplikacji NaviPay sprawdzimy liczbę wolnych miejsc na parkingu
(fot. pixabay.com)

Dzięki aplikacji NaviPay sprawdzimy liczbę wolnych miejsc na parkingu

Sytuacja, w której dojeżdżamy na parking, aby tylko zobaczyć, że wszystkie miejsca są zajęte, potrafi być naprawdę irytująca. Na szczęście, aplikacja NaviPay pomoże kierowcom w unikaniu niepotrzebnej podróży na parking. Początkowo w Pruszkowie.

Przyszłość należy do smart parkingów

Nie zliczę ile razy już straciłem co najmniej kilkanaście minut na szukanie wolnego miejsca na parkingu. Kilka razy zdarzyło się, że poszukiwania zakończyły się fiaskiem. Naprawdę pomocne są tutaj tablice informacyjne, które przy niektórych parkingach pokazują liczbę wolnych i zajętych miejsc – pozwala to uniknąć niepotrzebnego wjeżdżania na parking.

Oczywiście tablice są świetnym rozwiązaniem, ale i tak często musimy dojechać do parkingu, aby poznać liczbę wolnych miejsc. W związku z tym, aplikacja stworzona przez NaviParking, ze wsparciem dla smart parkingów, zapowiada się naprawdę obiecująco.

Piętrowy parking Park&Ride w Pruszkowie właśnie przechodzi cyfrową transformację, której celem jest wdrożenie smart parkowania. Dzięki współpracy miasta z firmą rozwijającą aplikację NaviPay (Android i iOS), kierowcy uzyskają wygodny dostęp do informacji o zajętości miejsc postojowych w czasie rzeczywistym. Wszystko to z poziomu smartfona, bez konieczności odwiedzania parkingu.

Aplikacja NaviPay
(fot. NaviParking)

Wspólnie z NaviParking chcemy poprawić jakość życia mieszkańców Pruszkowa, którzy każdego dnia podróżują między innymi do Warszawy. Zapewniamy zrównoważoną i wygodniejszą alternatywę dojazdów jak największej liczbie kierowców. Sama aplikacja jest natomiast bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Dzięki wdrożeniu, użytkownicy zaoszczędzą cenny czas, który dotychczas przeznaczali na poszukiwanie miejsca parkingowego, a także uzyskają dostęp do nawigacji. Optymalizujemy wykorzystanie Park&Ride, dążąc do utrzymania ruchu samochodowego poza centrum miasta, jednocześnie promując ideę zrównoważonego transportu w duchu Smart City.

Paweł Makuch, Prezydent Miasta Pruszkowa

Warto jeszcze wspomnieć, że współpraca na linii NaviParking i miasto Pruszków ma charakter rozwojowy. Co więcej, obecnie firma opracowuje koncept umożliwiający użytkownikom parkingu również wcześniejszą rezerwację miejsc parkingowych przez portal Cyfrowyparking.pl.

Mam nadzieję, że kiedyś będzie to standardem

Jak już wspomniałem, aplikacja NaviPay może znacząco ułatwić korzystanie z parkingu w Pruszkowie. Mam nadzieję, że wkrótce podobne rozwiązania pojawią się również w przypadku wielu innych parkingów w Polsce.

Możliwość sprawdzenia obłożenia parkingu z poziomu mobilnej aplikacji nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale również umożliwia lepsze zaplanowania podróży. W związku z tym podobne rozwiązania powinny pojawić się również w wielu innych miejscach, szczególnie w przypadku popularnych parkingów, także tych znajdujących się w pobliżu dworców PKP, lotnisk czy również marketów.