Xiaomi_Mi_TV_EA_2022
Xiaomi_Mi_TV_EA_2022

Xiaomi ma dziwny problem z jednym modelem telewizora

Dość niedawno pewien chiński użytkownik telewizora Xiaomi udostępnił w sieci zdjęcie z nietypowego zdarzenia. Otóż panel LCD, będący częścią jego inteligentnego telewizora, wypadł z ramy. Internauta postanowił zamieścić post w social mediach, by dowiedzieć się, czy takich przypadków było więcej. Oczywiście zgłosił również problem do producenta, który szybko zareagował na te niecodzienne doniesienia.

Xiaomi odpowiada na problem wypadania ekranu

Odpowiedz Xiaomi była szybka i, niestety, potwierdziła możliwość występowania tej usterki. Okazuje się, że telewizory EA70 mogą mieć problemy z automatycznym otwieraniem ekranu. Dodatkowo do tej pory dwóch użytkowników tych urządzeń zgłaszało już, że spotkało ich to samo. Telewizory, których dotyczy problem, oznaczone są datami produkcji od 14 lutego do 20 marca. W ramach rekompensaty producent oferuje bezpłatną usługę serwisową oraz dodatkową dwuletnią rozszerzoną gwarancję.

Przyczyna została potwierdzona i zostanie naprawiona za darmo.

Można było przeczytać w komunikacie.

Aby sprawdzić, czy urządzenie Xiaomi z serii EA70, które masz w domu, może być podatne na opisany problem, należy pobrać aplikację „EA70 Self-Check”, która go przeskanuje i wykryje ewentualne anomalie. Nie sądzę jednak, by tak było – 70-calowy telewizor Xiaomi nie wszedł (jeszcze?) do oficjalnej dystrybucji w naszym kraju.

Jak doszło do rozwarstwienia się ekranu?

Chiński internauta użytkował telewizor w domu przez pewien czas. Niestety, pewnego dnia ekran LCD po prostu odkleił się od ramy i spadł na podłogę. Upadając oczywiście uległ dalszej awarii.

Xiaomi TV oderwany ekran
Xiaomi TV EA70 oderwany ekran

Jednak to nie koniec, gdyż podobne zdarzenie miało miejsce również podczas godzin pracy w siedzibie pewnej chińskiej firmy – ekran nagle odpadł od telewizora. Na dowód zdarzenia opublikowano wideo z monitoringu na Weibo, gdzie został wychwycony moment upadku. W wyniku przeprowadzonej kontroli nagrania specjaliści Xiaomi wykazali, że ekran rzeczywiście sam się rozpadł i nie oddziaływały na niego żadne siły zewnętrzne.

Xiaomi nagranie z oderwania się LCD
Xiaomi TV EA70 nagranie z oderwania się LCD

To nie pierwszy taki przypadek, gdy ekran telewizora postanawia „żyć swoim życiem„. Wcześniej media informowały również, że inne marki telewizyjne, takie jak Skyworth i Konka, miały podobny problemy z rozwarstwieniem się ich sprzętów, jednak wtedy było to związane z jakością urządzenia, czynnikami ludzkimi oraz innymi przyczynami. Zupełnie inaczej niż w przypadku Xiaomi.