Netgear Nighthawk RAXE300 Wi-Fi 6E Router - w sam raz do gier
fot. Netgear

Netgear Nighthawk RAXE300 Wi-Fi 6E Router – w sam raz do gier

Aktualnie większość z nas, o ile warunki na to pozwalają, pracuje z domu. Home office wiąże się oczywiście z użytkowaniem komputera, jednak nie zawsze w celach służbowych. Powiedzmy sobie wprost, ludzie coraz częściej grają w gry, nawet w godzinach pracy – w końcu oko szefa nie sięga do naszego domu. Tę rosnącą tendencję postanowił wykorzystać Netgear, który na CES 2022 przedstawił nowy, trójzakresowy router Wi-Fi 6 Nighthawk.

Netgear Nighthawk RAXE300

Jeśli jesteś osobą, która oprócz funkcji zwraca uwagę także na design urządzenia, to świetnie trafiłeś. Netgear Nighthawk RAXE300 jest niezwykle designerski i ma formę skrzydeł. Czarny, elegancki router, na pewno przyciągnie uwagę Twoich gości, może stać się także nietypową ozdobą salonu. Nie jest to już zwykłe prostokątne pudełko z paroma diodami i antenką.

RAXE300 to router Wi-Fi 6E. Jest on zdecydowanie bardziej przystępny cenowo niż jego poprzednik, RAXE500, który jest obecnie jednym z najlepszych routerów do gier na rynku. Technologia tu użyta została zoptymalizowana pod kątem aplikacji o dużej przepustowości, takich jak AR i VR, gry i przesyłanie dużych plików wideo 8K.

Netgear Nighthawk RAXE300 Wi-Fi 6E Router - w sam raz do gier
fot. Netgear

Co kryje w sobie ten router o niezwykłym designie?

Unikatowa konstrukcja w kształcie skrzydeł jest wyposażona w sześć optymalnie rozmieszczonych anten, które zapewniają mocniejsze i bardziej niezawodne połączenie w całym domu. Żegnamy nieestetycznie wyglądające, wystające pojedyncze anteny. Router ma również kilka portów Ethernet z tyłu, zwieńczonych wielogigabitowym gniazdem 2,5 Gb/s.

Istnieją pewne różnice między modelem RAXE300 a bardziej luksusowym modelem RAXE500. Jednak tak to już jest, że niższa cena (taniej o 200 dolarów) musi skutkować trochę niższymi parametrami. Najnowszy model jest napędzany czterordzeniowym procesorem 1,7 GHz, a nie na przykład czterordzeniowym procesorem 1,8 GHz. Oba modele obsługują trzy pasma, chociaż model RAXE300 obsługuje tylko 8 strumieni w porównaniu z 12 strumieniami w modelu RAXE500.

Dostępność i cena Netgear Nighthawk RAXE300

Według zapowiedzi producenta, Nighthawk RAXE300 WiFi 6E będzie dostępny już niedługo, bo w pierwszym kwartale 2022 roku. Jego sugerowana cena detaliczna to około 1600 złotych.