FRITZ!, źródło: AVM
FRITZ!, źródło: AVM

Nowa aktualizacja FRITZ! AVM wypuszcza ponad 150 zmian

AVM ruszyło z wprowadzaniem zmian dla produktów FRITZ! Dzięki nowej, bezpłatnej aktualizacji, możliwe jest łatwe przeprowadzanie zmian w obrębie VPN, co pozwala na większe możliwości tworzonego Smart Home.

Domowa sieć jeszcze bardziej funkcjonalna

Użytkownicy urządzeń firmy AVM otrzymali lub otrzymają w najbliższym czasie mnóstwo nowych rozwiązań w obrębie działania i dostosowywania swojego inteligentnego domu. Aktualizacja trafiła już do routera FRITZ!Box 7590, a kolejne urządzenia będą otrzymywały nowe oprogramowanie z czasem. Możliwe jest także zaktualizowanie aplikacji FRITZ!App.

Jedna z najnowszych funkcji Dynamic Smart Repeating pozwala na wzrost wydajności i uzyskanie większej stabilności wewnątrz domowej sieci bezprzewodowej. Do nowinek od AVM dołącza również WireGuard, co pozwala na prostsze uzyskiwanie połączenia VPN, przez zeskanowanie kodu QR na urządzeniach typu smartfon, notebook czy komputer. Proces połączenia odbywa się przez aplikację WireGuard. Ponadto, programiści firmy AVM, opracowali protokół, który pozwala na połączenia zarówno IPv4, jak i IPv6.

FRITZ!Box, źródło: AVM
FRITZ!Box, źródło: AVM

Nowości w urządzeniach FRITZ! po aktualizacji AVM

Również słuchawka FRITZ!Fon została wzbogacona o nowe funkcje. Należy do nich kalendarz spotkań, a także zdolność do nauki mówienia. Urządzenie to, po aktualizacji, będzie potrafiło przekazać użytkownikowi informacje o danych osoby, która próbuje się skontaktować czy też o informacjach, zapisanych w kalendarzu. Ponadto AVM wprowadziło możliwość ograniczania niechcianych połączeń. Ograniczenie opiera się o dodanie listy numerów dozwolonych, a pozostałe połączenia mogą być blokowane lub przekierowywane.

FRITZ!, źródło: AVM
FRITZ!, źródło: AVM

Użytkownik zatem będzie mógł z poziomu aplikacji ustalić na przykład czas włączenia świateł, podniesienia temperatury za pomocą termostatów o zadanej godzinie, aby parametry były komfortowe, gdy domownicy wrócą do domu. Możliwe jest także uruchamianie innych urządzeń w oparciu o pomiary czujników. W ten właśnie sposób może automatycznie uruchamiać się nawilżacz powietrza czy inteligentne gniazdko do niego wpięte, w przypadku zarejestrowania zbyt niskiej wilgotności.

AVM przemyślało także sprawę dotyczącą przepustowości domowego łącza internetowego, dając możliwość sprawiedliwego rozdzielania pakietów internetowych, a także ograniczenia korzystania z internetu dla gości. Aktualizacje obejmują również dodatkowe zabezpieczenia w obrębie awaryjności DNS, które mogłyby negatywnie wpłynąć na użytkowanie internetu.