OLED+937, źródło: Philips
OLED+937, źródło: Philips

Nowe modele Philips Ambilight już dostępne w Polsce!

Firma Philips wprowadziła do sprzedaży dwa nowe modele telewizorów Ambilight TV – OLED+937 oraz OLED+907. Nowości znanej firmy zostały wyposażone w dźwięk od Bowers&Wilkins oraz podświetlenie Amibilight Next Generation.

Obraz oferowany przez nowe modele Philips

Nowe telewizory od Philips wyróżniają się przede wszystkim panelem OLED-EX, który charakteryzuje się zamianą związków opartych o wodór na związki deuterowe. Brzmi jak atomowy reaktor w salonie, ale bez obaw – dzięki temu możliwe jest wygenerowanie obrazu o 30% wyższym poziomie jasności w porównaniu do tradycyjnego ekranu. Ponadto telewizory otrzymały obsługę IMAX Enhanced, co pozwala na utrzymanie wysokiej jakości 4K.

Zastosowana, w nowych telewizorach firmy Philips technologia IMAX Digital Media Remastering (DMR) pozwala na wykorzystanie algorytmu, dzięki któremu możliwe jest usunięcie niedoskonałości obrazów i filmów, wyświetlanych na ekranie. Opcja ta wspomagana jest także przez procesor P5 AI, co optymalizuje obraz i pozwala na uzyskiwanie odpowiedniej jasności oraz wysokiej jakości. Gwarantuje to certyfikat IMAX Enhanced.

Oba nowe modele zostały wzbogacone o Ambilight Next Generation, dzięki czemu możliwe jest indywidualne dostosowanie LED-owych diod, zlokalizowanych z tyłu urządzeń. Dzięki nim za telewizorem tworzy się kolorowa poświata, co dodatkowo wzmacnia efektywność prezentowanych obrazów.

Dźwięk od Bowers&Wilkins

Philips OLED+937 oraz OLED+907 otrzymały dostęp do systemu Bowers&Wilkins. Pierwszy z nich ma zamontowane głośniki boczne o mocy 95 W, dzięki czemu emitowany przez głośniki telewizyjne dźwięk jest w stanie wypełnić całe pomieszczenie, w którym się znajduje. Ponadto, dźwięki wspomagane są przez przetwornik basowy oraz głośnik wysokotonowy, co wzmacnia jakość, a całość jest uzupełniona przez Dolby Atmos. Philips OLED+907 natomiast, został wyposażony w głośniki o mocy 80 W, działające również w technologii Bowers&Wilkins.

Poza głośnikami nowe modele mają wiele wspólnego pod względem designu. W obu modelach wykorzystano cienką ramkę wokół ekranu, co dodatkowo wspomaga efektywność technologii poświetlania typu Ambilight. Ponadto głośniki zostały wykończone tkaniną Kcadrat Audiomix.

OLED+937, źródło: Philips
OLED+937, źródło: Philips

Dołączane do zestawu piloty wyposażone zostały w żyroskop, których przyciski są podświetlane za pomocą ruchu. Dodatkowo zostały wykończone skórą Muirhead, a funkcje rozszerza zastosowanie asystenta głosowego Google. Sam telewizor współpracuje również z asystentem Amazonu, czyli Alexą.

OLED+907, źródło: Philips
OLED+907, źródło: Philips

Oba telewizory są już dostępne na polskim rynku, na przykład w sklepie RTV Euro AGD, gdzie model OLED+907 kosztuje 12249 złotych, natomiast za model OLED+937 zapłacimy 13999 złotych.