Nowy produkt Symfonisk, źródło: IKEA
Nowy produkt Symfonisk, źródło: IKEA

IKEA prezentuje Symfonisk, czyli lampę z głośnikiem Sonos

Sklep IKEA niebawem wprowadzi do sprzedaży nową lampę podłogową z głośnikiem firmy Sonos. Ile będzie kosztował nowy produkt z linii Symfonisk i kiedy będzie mógł wzbogacić nasz dom w dźwięk oraz światło?

Nowy Symfonisk już niebawem dostępny

Już w styczniu na sklepowe półki i do sklepu online IKEA wejdzie nowa edycja głośnika Symfonisk, który jednocześnie spełnia rolę podłogowej lampy. Firma Sonos oraz IKEA współpracują ze sobą już trzy lata, podczas których na rynek wypuszczone zostały głośniki łączące wysokiej jakości dźwięk, wraz z wpasowującym się w domowe otoczenie designem. Wygląd może zostać wzbogacony o różnego rodzaju klosze, sprzedawane oddzielnie.

Nowy produkt Symfonisk, źródło: IKEA
Nowy produkt Symfonisk, źródło: IKEA

Nowa wersja głośnika będzie dotychczas najdroższym spośród oferty linii Symfonisk, a jego cena osiągnie około 260 dolarów. Dodatkowym kosztem, w wysokości od 39 do 49 dolarów, będą dodatkowe, wymienne abażury czy klosze, jeśli nie odpowiada lub nie pasuje nam do pomieszczenia bambusowa wersja.

Inteligentna funkcjonalność produktów linii Symfonisk

Głośniki Symfonisk, w dystrybucji sklepu IKEA, są tańsze w porównaniu do typowych urządzeń firmy Sonos, jednak faktem jest, że są to urządzenia uboższe pod względem technologicznym. IKEA i Sonos nie zdecydowały się na wbudowanie do swoich głośników żadnego z asystentów głosowych typu Alexa, Google czy HomePod, przez co do sterowania głosem konieczne będzie zastosowanie innego produktu. Urządzenia będą jednak miały dostęp do standardowych i podstawowych usług oraz funkcji oferowanych przez sprzęty Sonosa.

Głośniki Symfonisk mają dostęp do bezprzewodowej sieci Wi-Fi, dzięki czemu ich sterowanie może opierać się o aplikacje IKEA Home smart oraz Sonos. Możliwe jest zatem tworzenie inteligentnego domu przez kolejne smart urządzenia, które będą mogły być monitorowane z poziomu naszych smartfonów.

Nowy głośnik Symfonisk trafił już do sieci sklepów IKEA na terenie Polski, a jego cena wynosi 999 złotych, czyli taniej niż przewidywano na podstawie ceny 260 dolarów!

Artykuł zaktualizowany w dniu 3 stycznia 2023 r.