Adobe Photoshop (źródło: news.adobe.com)
Adobe Photoshop (źródło: news.adobe.com)

Adobe Photoshop odnowiony. Oto moc AI w tworzeniu grafiki

Adobe opublikowało najnowszą aktualizację Photoshopa, a w niej — narzędzia, które mogą całkowicie zmienić sposób, w jaki pracujemy nad obrazami. Dzięki nowym funkcjom opartym na sztucznej inteligencji, teraz nawet skomplikowane zadania graficzne mają stać się szybsze i prostsze.

Jakie nowości czekają w Adobe Photoshop?

Nowe narzędzie Reference Image pozwoli na wykorzystanie dowolnego zdjęcia jako inspirację dla nowego projektu. To dobra droga do tego, aby użytkownik mógł stworzyć grafiki dokładnie takie, jak sobie zaplanował. Natomiast Generate Background będzie przydatne jeśli potrzebujemy nowego tła dla swojej kompozycji, ta funkcja pozwoli na jego stworzenie niemalże w mgnieniu oka, a przy tym będzie ono idealnie dopasowane do reszty obrazu. Jest to szczególnie przydatne w projektach wymagających harmonijnego połączenia elementów.

Nowa funkcja Generate Image umożliwia przekształcanie wprowadzonego tekstu w obraz. Jest to przełomowe narzędzie, które po raz pierwszy pojawia się w aplikacji Photoshop i ma na celu znaczące przyspieszenie pracy twórczej. Dzięki temu, zamiast zaczynać od czystej strony, użytkownik szybko otrzymuje gotowy projekt.

Inne narzędzie, Generate Similar, umożliwia twórcom szybkie powtórzenie tej samej czynności na ich projektach, oferując wybrane wariacje wzorów. Natomiast Enhance Detail jest zaprojektowane do drobnego dostosowywania obrazów, zwiększania ich ostrości, co jest kluczowe przy pracy nad szczegółami wizualnymi.

Adobe Photoshop (źródło: news.adobe.com)
Adobe Photoshop funkcja Generate image (źródło: news.adobe.com)

Dodatkowe udogodnienia dla twórców

Adobe wprowadziło również kilka innych cennych narzędzi wspierających projektowanie i pracę twórczą. Adjustment Brush umożliwia szybkie dostosowywanie konkretnych części obrazu, co daje twórcom większą kontrolę nad finalnym efektem. Ulepszony Font Browser zapewnia natychmiastowy dostęp do ponad 25000 czcionek bezpośrednio z chmury, eliminując potrzebę opuszczania Photoshopa w celu ich znalezienia. Narzędzie Adjustment Presets oferuje prosty sposób na zmianę wyglądu obrazów za pomocą filtrów, z opcją tworzenia i zapisywania spersonalizowanych ustawień dla powtarzalnego użytku.

AI także w mobilnej aplikacji Adobe Express

Nie zapomniano również o użytkownikach mobilnych. Adobe Express na iOS i Androidzie teraz także korzysta z AI, co pozwala na profesjonalną edycję obrazów, niezależnie od tego gdziekolwiek jesteś, przy użyciu tylko twojego telefonu. Te wszystkie nowości sprawiają, że Adobe Photoshop staje się jeszcze bardziej przyjazny dla użytkowników. Z nowymi narzędziami sztucznej inteligencji, kreatywność może sięgnąć nowych wyżyn, a projektowanie może stać się czystą przyjemnością.