Telewizory z AI (źródło: Samsung)
Telewizory z AI (źródło: Samsung)

Nowe telewizory Samsunga będą inteligentne jak nigdy dotąd

Marka Samsung zapowiedziała najnowsze telewizory na 2024 rok. Duże, domowe ekrany zyskały dostęp do zaawansowanych funkcji opartych o sztuczną inteligencję i charakteryzują się wysoką jakością wyświetlanych treści.

AI w domowych urządzeniach

Sztuczna inteligencja zyskuje na popularności, a nowoczesne technologie są intensywnie wdrażane do codziennie użytkowanych przez nas sprzętów. Wśród nich znajdują się oczywiście smartfony, komputery oraz telewizory, choć na rynku coraz częściej można spotkać też smart AGD.

Na liście wiodących gigantów technologicznych, którzy implementują w naszą codzienność AI, znalazła się marka Samsung. Wieloletnia praca pozwoliła pochwalić się serią telewizorów z serii Excellence Line, a ich najnowsza generacja została uzbrojona w procesor Neural Quantum 8K Gen3, obsługujący aż 512 sieci neuronowych (w przypadku pierwszej generacji tych urządzeń liczba ta sięgała zaledwie 12).

Telewizor z serii QN900D (źródło: Samsung)
Telewizor z serii QN900D (źródło: Samsung)

Inteligentne technologie w nowych telewizorach

Najnowsze telewizory z serii Neo QLED QN900D mają być dostępne w maju oraz obejmować trzy rozmiary: 65 cali, 75 cali oraz 85 cali. Ich ceny startują od 24799 złotych i sięgają do 46999 złotych. Urządzenia te charakteryzują się niewielką grubością, sięgającą zaledwie 12,9 milimetrów. Sprzęt zyskał dostęp do skalowania materiałów z jakości SD, HD czy 4K aż do rozdzielczości 8K. Oznacza to, że dzięki sztucznej inteligencji możliwe jest poprawienie obrazu oraz wyostrzenie go z zachowaniem szczegółowości.

Funkcja Skalowania AI 8K (źródło: Samsung)
Funkcja Skalowania AI 8K (źródło: Samsung)

Sprzęt korzysta także z funkcji Upłynniacza Ruchu AI Pro, dzięki któremu dynamiczne treści charakteryzują się lepszą dokładnością. Wszystko to za sprawą algorytmów głębokiego uczenia odpowiedzialnych za wykrywanie ruchomych obiektów na wideo oraz automatycznego rozpoznawania rozgrywanej dyscypliny sportowej.

Funkcja Upłynniacz Ruchu AI Pro (źródło: Samsung)
Funkcja Upłynniacz Ruchu AI Pro (źródło: Samsung)

Kolejną funkcją wdrożoną do najnowszego telewizora Samsunga jest Automatyczny Remastering HDR, który odpowiedzialny jest za przeanalizowanie treści i ulepszenie prezentowanego kontrastu, kolorystyki czy jasności. Seria QN900D korzysta także z opcji Wzmocnienia Głębi Obrazu Pro, które dodaje szczegóły do szybkich scen za pomocą AI oraz precyzyjnego dostosowywania mini LED-ów.

Tegoroczne domowe ekrany

Technologiczny gigant powiększa serię inteligentnych telewizorów Excellence Line o modele QN800D, których ceny wynoszą 17999 złotych dla 65-calowej wersji, 24499 złotych w przypadku 75 cali oraz 34499 złotych dla 85-calowej opcji.

Do oferty Samsunga w Polsce dołączą również OLED-y w cenach od 12499 złotych do 21999 złotych, a wśród nich znajdzie się aż pięć modeli, takich jak S95D, S94D, S92D, S90D oraz S85D, których przekątna wynosi 55, 65 lub 77 cali.

Najwyższy model OLED S95D został wyposażony w matrycę Glare Free, redukującą refleksy światła na ekranie, negatywnie wpływające na komfort widzów. Urządzenie to korzysta z procesora AI NQ8 Gen 2, wspieranego technologią sztucznej inteligencji. Telewizor wykorzystuje również funkcję Skalowania AI 4K, która obsługuje 20 sieci neuronowych.

Funkcja Glare Free (źródło: Samsung)
Funkcja Anti Reflection (źródło: Samsung)

Z kolei nowe Neo QLED-y zadowolą fanów kina, sportu czy wirtualnej rozrywki w postaci gier. Ekrany te gwarantują realistyczny obraz, wiernie odwzorowując kolory. Model QN95D w cenach od 6999 złotych do 16999 złotych, dostępny jako wyświetlacz o przekątnej 55, 65, 75 i 85 cali, zapewnia szybkie odświeżanie na poziomie 144 Hz i dedykowany jest przede wszystkim dla osób uwielbiających szybkie rozgrywki, zarówno sportowe, jak i gamingowe. Model QN90D to natomiast ekran o przekątnej 98 cali.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!