Polsat Box 4K Lite - nowy dekoder do zadań specjalnych

Polsat Box 4K Lite – nowy dekoder do zadań specjalnych

Polsat Box przygotował w swojej ofercie kolejny już dekoder 4K. Nie jest to jednak zwykłe kopiuj-wklej, ponieważ urządzenie zawiera kilka dość ciekawych funkcji, pozwalających spojrzeć na ofertę operatora satelitarnego nieco łaskawszym okiem.

Polsat Box 4K Lite, czyli 3 w 1!

Pomyśleć jak wielki postęp poczyniliśmy na rynku telewizji! Niegdyś dekoder satelitarny był oknem na świat, marzeniem każdego domu. Dzisiaj stanowi on jedno z wielu urządzeń na rynku, walczących o kolejne umowy i uwagę abonentów. Polsat Box 4K Lite wydaje się jednak propozycją dość ciekawą, oferującą zastosowanie kilku sprzętów w jednym.

Przede wszystkim – funkcjonalność DUO. Umożliwia ona swobodne przełączanie pomiędzy telewizją satelitarną a kablową IPTV w ramach tej samej oferty TV i jednej opłaty za pakiet. Gdyby tego było mało, dekoder ma także moduł WiFi, umożliwiający korzystanie z oferty Polsat Box Go.

Dekoder Polsat Box 4K Lite jest dostępny w formie użyczenia. Za nie zapłacimy dokładnie złotówkę, przy zobowiązaniu od 60 złotych miesięcznie lub od 49 złotych miesięcznie dla ofert z mniejszym abonamentem. Taki dekoder można też wybrać jako dodatkowy przy opcji Multiroom, zyskując tym samym bezpłatnie dostęp do telewizji kablowej IPTV.

Polsat Box 4K Lite - prezentacja produktu
Polsat Box 4K Lite – prezentacja produktu

Przede wszystkim, 4K

Co jest jednak najważniejsze – nowe urządzenie Polsatu pozwala na oglądanie telewizji oraz filmów w 4K. To jest oczywiście, jeśli mamy w domu telewizor, obsługujący taki standard. Miłym dodatkiem jest pilot oparty o technologię Bluetooth. Do dziś pamiętam, jak irytujące potrafiło być celowanie urządzeniem z protokołem IrDA, czyli klasyczną podczerwienią.

Sam dekoder jest też dość kompaktowy, a wsparcie dla dodatkowej usługi VOD oraz swoboda przełączania między telewizją satelitarną a kablową IPTV, brzmi jak dość ciekawa propozycja. Tylko właśnie, czy to wystarczy, aby przekonać użytkowników do związującej umowy abonamentowej?

W dobie takich usług VOD jak Netflix, Disney+ czy też HBO GO, oferta tradycyjnej telewizji satelitarnej nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Zresztą, Polsat też ma o tym nieco pojęcia, oferując własne VOD w postaci Polsat Box GO.