RainStick inteligentny prysznic oszczędzający wodę
fot. RainStick

RainStick to inteligentny prysznic, który pomoże oszczędzać wodę

Zasoby wody słodkiej na świecie wciąż się kurczą i bardzo ważne jest, by zmniejszać jej zużycie tam, gdzie to tylko możliwe. Dzięki inteligentnemu prysznicowi, jak np. RainStick, stanie się to o wiele prostsze.

Kilkukrotnie mniejsze zużycie wody podczas kąpieli

RainStick wyglądem przypomina tradycyjny prysznic, lecz są to tylko pozory. Jest on naszpikowany technologią, która pozwala znacząco zmniejszyć zużycie wody oraz energii. Prawdziwa magia dzieje się w środku urządzenia, które zbiera zużytą wodę, poddaje ją filtracji i wykorzystuje ponownie. Dana „porcja” wody wykorzystywana jest nawet sześciokrotnie.

W środku RainSticka znajduje się szereg filtrów, które usuwają włosy, brud i inne zanieczyszczenia. Przed ponownym wypuszczeniem wody do deszczownicy, jest ona również dezynfekowana za pomocą światła UV. Nie jest ona jednak zatrzymywana w urządzeniu po zakończeniu kąpieli.

RainStick inteligentny prysznic oszczędzający wodę
fot. RainStick

Cały proces oczyszczania wody jest niezauważalny dla użytkownika i nie powoduje żadnych przerw czy opóźnień. Co więcej, dzięki korzystaniu zarówno z wody będącej w zamkniętym obiegu, jak i tej dostarczanej na bieżąco, RainStick jest w stanie zapewnić nawet dwukrotnie mocniejszy natrysk niż tradycyjne prysznice, dostarczając do 11,4 litra wody na minutę.

Użytkownik ma również możliwość wyłączenia funkcji filtracji w obiegu i korzystania z urządzenia w „tradycyjny” sposób. Tryb konwencjonalnego natrysku włączy się również w przypadku ewentualnej awarii systemu filtracji. Użytkownik zostanie o tym powiadomiony i będzie mógł wziąć prysznic jeszcze przed przyjazdem serwisanta.  

RainStick inteligentny prysznic oszczędzający wodę
fot. RainStick

RainStick da Ci znać o oszczędnościach

Inteligentny prysznic łączy się z domową siecią Wi-Fi, zbiera informacje na temat zaoszczędzonej wody oraz przekazuje je do chmury. Dzięki temu użytkownicy mogą sprawdzić, jak duży wpływ na środowisko ma korzystanie z RainSticka. Producent zapewnia, że oszczędności wody i prądu sięgają nawet 80%.

Dokładne dane można sprawdzić na dedykowanej stronie internetowej. Możliwe jest również skorzystanie z dedykowanej aplikacji na smartfona lub zadanie pytania Asystentowi Google bądź Alexie.

RainStick nie jest jednak prosty w instalacji i wymaga montażu przez profesjonalistę. Z tego powodu, zalecana jest jego implementacja podczas remontu łazienki lub budowy domu. Producent zapewnia, że pracuje również nad alternatywnym rozwiązaniem dla osób, które preferują mycie się w wannie.

Urządzenie dostępne jest w kolorze matowej czerni oraz szczotkowanego niklu. Jego wymiary to 203,2 x 21,7 x 13,5 cm. Przekątna głowicy deszczownicy wynosi 25,4 cm (10 cali).

Cena RainSticka wynosi 3495 dolarów i zawiera zwrotną kaucję w wysokości 100 dolarów. Według producenta, zwrot inwestycji następuje w ciągu 3 do 5 lat. Pierwsze dostawy inteligentnego prysznica mają być zrealizowane w połowie 2022 roku.

RainStick jest obecnie dostępny do zamówienia wyłącznie na stronie producenta.