Smart Doorbell 3S (źródło: Xiaomi)
Smart Doorbell 3S (źródło: Xiaomi)

Nowy inteligentny dzwonek Xiaomi trafia na globalny rynek

Xiaomi zaprezentowało nowy inteligentny dzwonek, który ma pojawić się na globalnym rynku. Smart Doorbell 3S obsłuży Wi-Fi 6, zarejestruje nagrania, gdy przy drzwiach pojawi się gość, a także prześle powiadomienia do użytkownika.

Chińskie przedsiębiorstwo znane na całym świecie

Marka Xiaomi znana jest z niezwykle szerokiego wachlarzu urządzeń – od smartfonów, opasek i tabletów, przez telewizory, hulajnogi i rowery, aż po różnorodne smart gadżety, w tym czujniki, automatyczne odkurzacze, oświetlenie i mnóstwo innych sprzętów. Tym razem producent zaprezentował nowy inteligentny dzwonek, będący ulepszoną wersją Xiaomi Smart Doorbell 3. Nowa opcja, której nazwa została wzbogacona o literę S, zyskała sporo dodatkowych funkcji i technologii w porównaniu do swojego poprzednika.

Nowy sprzęt to w zasadzie wideodomofon, a więc inteligentny dzwonek wyposażony w kamerę, która daje użytkownikowi szansę na podgląd terenu w pobliżu drzwi wejściowych. Choć cena nie jest jeszcze znana, można domyślać się, że Xiaomi Smart Doorbell 3S trafi na rynek za nieco wyższą cenę w porównaniu do poprzednika, biorąc pod uwagę liczne dodatkowe funkcje.

Smart Doorbell 3S (źródło: Xiaomi)
Smart Doorbell 3S (źródło: Xiaomi)

Inteligentny dzwonek nowej generacji

Skoro już o funkcjach mowa, nowe urządzenie chińskiego producenta ma obsługiwać bezprzewodową sieć Wi-Fi 6, a jego zasilanie może być realizowane zarówno bezprzewodowo za pomocą baterii litowej o pojemności 5200 mAh, jak i przy użyciu przewodu. Producent szacuje, że w ciągu roku konieczne jest trzykrotne ładowanie akumulatora, realizowane przez port typu C. Inteligentny dzwonek jest odporny na kurz oraz wodę, na co dowodem jest oznaczenie klasy szczelności IP65.

Smart Doorbell 3S (źródło: Xiaomi)
Smart Doorbell 3S (źródło: Xiaomi)

Wbudowana do dzwonka kamera, rejestrująca obraz w rozdzielczości 2K, zapewnia ultraszerokokątne pole widzenia 180 stopni, dzięki czemu możemy zobaczyć osobę stojącą przed drzwiami od głowy aż do stóp. Xiaomi Smart Doorbell 3S został wyposażony w nową funkcję regulacji czułości noktowizora, co oznacza, że nagrania są wyraźne, nawet w ciemnych, nocnych warunkach.

Smart Doorbell 3S (źródło: Xiaomi)
Smart Doorbell 3S (źródło: Xiaomi)

Montaż urządzenia odbywa się za pomocą mocnego kleju 3M oraz mocowania śrubowego. Sprzęt automatycznie wykrywa próbę zdemontowania dzwonka, co powoduje uruchomienie alarmu tzw. wymuszonego usunięcia. Sytuacja ta powoduje włączenie nagrywania wideo oraz wygenerowanie powiadomienia na urządzenie mobilne właściciela.

Inteligentny dzwonek Smart Doorbell 3S (źródło: Xiaomi)
Smart Doorbell 3S (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Smart Doorbell 3S zasilany jest technologią wykrywania sylwetki człowieka, która wspomagana jest sztuczną inteligencją. Każdy nietypowy ruch, zauważony przez kamerę, wywołuje powiadomienie w aplikacji. Wszelkie zdarzenia przechowywane są przez 72 godziny w chmurze bez opłat.

Inteligentny dzwonek współpracuje z Asystentem Google oraz Amazon Alexą, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do zdalnego sterowania głosowego. Dodatkowo możliwe jest nagranie i zapisanie automatycznych odpowiedzi, które będą odtwarzane po naciśnięciu przycisku przez gościa. Sprzęt pozwala też na uruchomienie trybu „Nie przeszkadzać”, dzięki czemu w wybranym przez domowników czasie zostanie wyciszony.