Silvercrest Monsieur Cuisine Connect / fot. Kacper Żarski

Nowy „Lidlomix” już w sprzedaży

Konflikt na linii Lidl-Vorwerk zdaje się nie słabnąć. Sieć dyskontów robi wszystko, by zagrać na nosie producentowi słynnego Thermomixa. Nowa wersja urządzenia marki Silvercrest omija bowiem sądowy zakaz sprzedaży produktu znanego jako „Lidlomix”.

Batalia sądowa i jej efekty

Dla przypomnienia: Vorwerk w ostatnich miesiącach wytoczył Lidlowi kilka spraw sądowych, dzięki którym firma miała nadzieję na wycofanie urządzenia Silvercrest Monsieur Cuisine Connect z rynku. Jak zapewnia producent Thermomiksa, sprzęt, który zrobił furorę pośród klientów Lidla wykorzystywał opatentowane rozwiązania i przełożył się na spadek sprzedaży „oryginalnych” robotów kuchennych.

Pierwsza głośna sprawa miała miejsce w Barcelonie, kiedy to sąd zakazał sprzedaży „Lidlomixa” w Hiszpanii, gdyż rzekomo urządzenie łamało patent Vorwerka. Lidl odwołał się od decyzji i okazało się, że patent nie został złamany, bo zastosowane rozwiązania różnią się między sobą, a w dodatku jest on… nieważny.

Nieco inaczej wyglądało to w Niemczech. Tam sąd orzekł, że Lidl skopiował zastosowany system grzewczy z Thermomiksa, nakładając na sklep zakaz sprzedaży Monsieur Cuisine Connect. Przegrany zapowiedział, że wprowadzi drobne poprawki do urządzenia, a produkt wróci do sprzedaży.

Tak też się stało, a na rynek trafiła właśnie lekko zmodyfikowana wersja produktu. Poza zmodyfikowanym systemem grzewczym, który nie narusza patentu firmy Vorwerk, jest to dokładnie to samo urządzenie, jakie można było znaleźć na sklepowych półkach w całej Europie.

Silvercrest Monsieur Cuisine Connect / fot. Kacper Żarski

Nowy “Lidlomix” wchodzi na rynek

Silvercrest Monsieur Cuisine Connect Trend (numer modelu SKMC 1200 F6) trafił już do sprzedaży w Niemczech. Jego cena wynosi 399 euro, a poza nowym elementem grzewczym nie wyróżnia się na tle poprzedniego „Lidlomixa” właściwie niczym.

Jego specyfikacja, podana na stronie sklepu, obejmuje:

  • moc gotowania: 1050 W,
  • moc mieszania: 800 W,
  • prędkość mieszania: od 120 do 5200 obrotów na minutę,
  • regulacja temperatury: od 37 °C do 130 °C w krokach co ok. 5 °C,
  • wymiary: 49,5 x 31 x 37,5 cm,
  • długość kabla zasilającego: 110 cm,
  • waga: ok. 7,1 kg bez akcesoriów; ok. 10,6 kg z akcesoriami,
  • akcesoria w zestawie: metalowa misa o pojemności maksymalnej 4,5L (pojemność użytkowa 3L), pokrywka, marka, naczynie do gotowania na parze, wkładka do gotowania, wkładka na noże, nakładka do mieszania, łopatka.

Urządzenie można nabyć na niemieckiej stronie Lidla. Bardzo możliwe, że produkt wkrótce wróci również na sklepowe półki w naszym kraju. Oby tylko Vorwerk nie próbował wyeliminować z rynku również odświeżonego modelu.

Przypominamy, że „Lidlomix” nie jest oficjalną nazwą tego produktu, zaś jedynie przydomkiem stowrzonym przez społeczność ze względu na dostępność robota w sklepach Lidl.