Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15s Detect Submarine (źródło: Dyson)
V15s Detect Submarine (źródło: Dyson)

Dyson ma nowy odkurzacz bezprzewodowy. Zbiera kurz, myje podłogi i podświetla zabrudzone powierzchnie

Marka Dyson znana jest przede wszystkim z urządzeń czyszczących, takich jak odkurzacze czy roboty sprzątające, charakteryzujące się wysoką mocą ssania i zaawansowanymi technologiami. Do gamy produktów dołącza odkurzacz bezprzewodowy, który poza dokładnym pochłanianiem śmieci i kurzu z podłóg czy dywanów, myje też powierzchnie twarde oraz podświetla zabrudzenia.

Elektroszczotka z mikrofibrą dla czystych podłóg

Model Dyson V15s Detect Submarine został wyposażony w elektroszczotkę z wałkiem, pozwalającym na czyszczenie podłóg na mokro. Sprzęt jest w stanie zwalczyć zarówno typowe okruszki i kurz, jak i uporczywe plamy. Co istotne, ten bezprzewodowy odkurzacz nie pozostawia nadmiaru wody, dzięki czemu nasze domowe podłogi są w pełni bezpieczne. Jest to możliwe dzięki ośmiopunktowemu systemowi rozprowadzania wody, kierowanej na wałek z mikrofibry, który dostarcza zaledwie 18 mililitrów wody na minutę.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15s Detect Submarine (źródło: Dyson)
V15s Detect Submarine (źródło: Dyson)

Odpowiednie ciśnienie sprawia, że poziom ten jest wystarczający, aby zwalczyć zabrudzenia, a brudna woda, dzięki specjalnej płytce wykonanej w technologii Extraction Plate, kierowana jest wprost do zbiornika o pojemności 360 mililitrów. Odkurzacz Dyson V15s Detect Submarine został też wyposażony w zbiornik na wodę czystą o pojemności 300 mililitrów, dzięki któremu możliwe jest skuteczne oczyszczenie powierzchni do 110 m2, bez potrzeby jego dopełniania.

Najnowszy odkurzacz otrzymał również elektroszczotkę Fluffy Optic. Jej zadaniem jest podświetlenie kurzu i śmieci, które w normalnych warunkach oświetleniowych mogłyby zostać przypadkowo pominięte przez użytkownika.

Zaawansowane technologie odkurzacza marki Dyson

Wśród technologii wdrożonych do modelu Dyson V15s Detect Submarine pojawił się również Piezo Sensor. Czujnik ten jest odpowiedzialny za pomiar zanieczyszczeń zebranych przez odkurzacz oraz dostosowanie siły ssania odkurzacza do rozmiaru i ilości pochłanianych cząstek kurzu. Zmierzone wyniki wyświetlane są na ekranie LCD w czasie rzeczywistym.

Za skuteczne sprzątanie na sucho odpowiedzialny jest przede wszystkim wysokowydajny silnik Hyperdymium, który pracuje z prędkością sięgającą do 125 tysięcy obrotów na minutę. Po zmianie szczotki na elektroszczotkę z wałkiem na mokro silnik automatycznie wyłącza się, aby wraz z powietrzem woda nie dostała się do silnika.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15s Detect Submarine (źródło: Dyson)
V15s Detect Submarine (źródło: Dyson)

Sprzęt otrzymał także dostęp do technologii cyklonów oraz filtra, który wyłapuje nawet 99,99% cząsteczek o rozmiarach 0,3 mikrometra. W zestawie z najnowszym odkurzaczem użytkownik otrzymuje także uniwersalną końcówkę do czyszczenia trudniej dostępnych miejsc oraz mini elektroszczotkę, dzięki której włosy i sierść zostają dokładnie zebrane.

Dyson V15s Detect Submarine można kupić bezpośrednio przez stronę producenta lub w wybranych sklepach internetowych i stacjonarnych w sugerowanej cenie 4299 złotych.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15s Detect Submarine (źródło: Dyson)
V15s Detect Submarine (źródło: Dyson)