Nowe roboty sprzątające (źródło: Roborock)
Nowe roboty sprzątające (źródło: Roborock)

Roborock prezentuje nowe odkurzacze. Będzie można wybierać spośród sześciu modeli

Marka Roborock zaprezentowała nowe roboty sprzątające, które wspomogą codzienne utrzymanie porządku na podłogach i dywanach. Sprzęty są przedstawicielami serii S8 Max, Q Revo oraz Flexi. Co potrafią?

Roborock z nowościami na 2024 rok

Utrzymanie czystości w domu staje się coraz łatwiejsze. Odkurzacze pionowe powoli wypierają z rynku ciężkie, tradycyjne sprzęty, a coraz częściej można spotkać także roboty sprzątające, które doskonale zadbają zarówno o podłogi twarde, jak i dywany. Jedną z popularnych na rynku firm oferujących automatyczne odkurzacze jest Roborock. Marka ta pochwaliła się kolejnymi sześcioma nowościami, które zostały zaprezentowane podczas CES 2024.

Na rynek mają wejść dwa nowe roboty sprzątające z serii S8 Max, takie jak MaxV Ultra z mocą ssania 10000 Paskali oraz Max Ultra gwarantujący ssanie na poziomie 8000 Paskali. Według producenta urządzenia te są najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym, zapewniając kompleksowe odkurzanie i mycie domowych powierzchni. Odkurzacze zostały wyposażone w robotyczne ramię FlexiArm Design, dzięki którym wszelkie krawędzie oraz kąty zostaną dokładnie uprzątnięte. Wraz z urządzeniami marka stworzyła wydajną stację RockDock Ultra, która gwarantuje czystość robota i mopów.

Nowe roboty sprzątające (źródło: Roborock)
Nowe roboty sprzątające (źródło: Roborock)

Sugerowana cena modelu Roborock S8 MaxV Ultra wynosi 1799,99 dolarów, czyli po prostym przeliczeniu około 7110 złotych. Natomiast wersja Roborock S8 Max Ultra związany jest z ceną 1599,99 dolarów, czyli około 6320 złotych.

Nowe roboty i odkurzacze pionowe

Marka Roborock poszerza również serię Q Revo. Portfolio uzupełnia model Q Revo MaxV oraz Q Revo Pro. Urządzenia te także zostały wyposażone w FlexiArm Design, czyli wirujące, podwójne mopy, które wysuwają się poza robota, dzięki czemu skutecznie zmywają podłogi wokół nóg krzeseł, regałów czy kanap. Urządzenia te charakteryzują się mocą ssania na poziomie 7000 Paskali, natomiast mop obraca się z prędkością 200 obrotów na minutę. Dyski unoszą się na 10 milimetrów, aby nie zmoczyć dywanów.

Model Q Revo MaxV zyskał dostęp do asystenta głosowego wywoływanego za pomocą polecenia „Hello Rocky”, a jego sugerowana cena wynosi 1199,99 dolarów (około 4740 złotych). Roborock Q Revo Max Pro ma kosztować 999,99 dolarów, a więc około 3950 złotych.

Nowe odkurzacze (źródło: Roborock)
Nowe odkurzacze (źródło: Roborock)

Na amerykańskim rynku pojawią się także dwa odkurzacze pionowe z serii Flexi. Wśród nich znajdzie się wersja Pro oraz Lite. Te wydajne urządzenia zapewniają moc ssania na poziomie 17000 Paskali i mogą zwalczać zarówno mokre, jak i suche zabrudzenia. Oferowane sprzęty są kompatybilne z aplikacją, dojeżdżają do krawędzi wzdłuż ścian na odległość 1 milimetra, a także samodzielnie się oczyszczają. Cena nie jest jeszcze znana.