Nowy system mesh Halo H60W (źródło: Mercusys)
Nowy system mesh Halo H60W (źródło: Mercusys)

Nowy system mesh Wi-Fi 6 debiutuje na polskim rynku

Marka Mercusys wprowadza na polski rynek nowy system mesh Wi-Fi 6. Jego zadaniem jest utworzenie niezawodnej sieci bezprzewodowej w mieszkaniach i domach o nieco większych powierzchniach, gdzie typowy, pojedynczy router nie jest wystarczający, aby zapewnić zasięg internetu w każdym zakątku budynku.

Szybsza i niezawodna sieć Wi-Fi

Sieć internetowa w naszych prywatnych wnętrzach staje się coraz bardziej zaawansowana. Wszystko dlatego, że rosną wymagania i potrzeby jej użycia. Jednym z dość nowych, choć już często używanych systemów jest mesh, czyli siatka czy też sieć, która tworzona jest przez kilka współpracujących ze sobą urządzeń, a nie zaledwie jeden router. Takie rozwiązanie powoduje, że nasz domowy internet staje się bardziej niezawodny, nawet na sporych powierzchniach.

Marka Mercusys zaprezentowała nowy system mesh Halo H60X. Zestaw urządzeń dostępny jest jako pakiet dwóch lub trzech jednostek, jednak może zostać rozbudowany w dowolnie wybranym przez użytkownika momencie. Zadaniem tych sprzętów sieciowych jest utworzenie siatki o stabilnym sygnale bezprzewodowym na dużych powierzchniach. Urządzenia mesh Mercusys Halo H60X pozwalają na opracowanie sieci o jednej nazwie oraz haśle.

Nowy system mesh Halo H60W (źródło: Mercusys)
Nowy system Halo H60W (źródło: Mercusys)

Technologie i cena nowych systemów mesh

Najnowsze propozycje marki korzystają z technologii MU-MIMO, która pozwala na jednoczesne obsługiwanie wielu sprzętów. Nowy system mesh pozwala na udostępnienie szybkich połączeń o sumarycznych prędkościach do 1,5 Gb/s.

Każda jednostka z nowej serii Halo H60XR została wyposażona w trzy porty WAN/LAN 1GB. Satelity Halo H60XS natomiast mają dwa porty LAN 1GB. Zestaw Halo H60X zawiera trzy urządzenia, jedno z nich pełni rolę routera, dwa pozostałe stanowią satelity, których zadaniem jest zwiększenie zasięgu sieci.

Nowy system mesh Halo H60W (źródło: Mercusys)
Nowy system Halo H60W (źródło: Mercusys)

Mercusys Halo H60X zyskało dostęp do funkcji w postaci ochrony rodzicielskiej. Właściciel sprzętu może utworzyć profile dla każdego z członków rodziny oraz monitorować treści, z których korzystają najmłodsi. Użytkownik może także czasowo odmówić dostępu do sieci za pomocą blokady.

Cena sugerowana zestawu złożonego z dwóch jednostek wynosi około 380 złotych, natomiast komplet trzech kosztuje około 550 złotych.