Wi-Fi 7 (źródło: TP-Link)
Wi-Fi 7 (źródło: TP-Link)

TP-Link stawia na Wi-Fi 7. Marka poszerza portfolio routerów

Producent TP-Link znany jest przede wszystkim z wszechstronnych rozwiązań sieciowych oraz inteligentnych sprzętów domowych. Podczas CES 2024 marka zaprezentowała najnowsze urządzenia ulepszające domową sieć bezprzewodową. Jakie technologie obsługują?

Większe potrzeby wydajności sieci

Łączność bezprzewodowa w ciągu kilkunastu ostatnich lat stała się podstawą pracy, rozrywki czy utrzymywania kontaktów między ludźmi. Dzięki niemu każdego dnia możemy korzystać z internetu praktycznie z każdego miejsca na świecie. Z uwagi na wzrost zainteresowania, powiększają się również potrzeby i wymagania użytkowników. Dlatego też tworzone są nowe technologie, zwiększające wydajność i przepustowość sieci bezprzewodowych. Jedną z nich jest Wi-Fi 7.

Marka TP-Link to producent różnorodnych rozwiązań sieciowych, który podczas tegorocznych targów technologicznych zaprezentował nowe urządzenia z serii Deco oraz Archer, a także karty sieciowe. Wszystkie nowe urządzenia obsługują łączność Wi-Fi 7.

Seria sprzętów mesh z serii Deco

Wśród sprzętów z serii Deco pojawi się aż pięć nowości Wi-Fi Mesh. Technologia trafi do modeli BE95, BE63, BE65-5G, BE65-PoE oraz BE25-Outdoor. Poza wdrożeniem Wi-Fi 7 urządzenia te obsłużą również pasmo 6 GHz, dzięki któremu zakłócenia zostaną zredukowane. Jakość połączenia poprawią także trzy dodatkowe kanały 320 MHz oraz technologia 4K-QAM.

Najnowsze produkty marki pozwalają na podłączenie się dowolnie wybranej przez użytkownika opcji łączności. Nowoczesne rozwiązania mają zapewnić wysokiej jakości połączenie na terenie całego domu, a model BR25-Outdoor dodatkowo zagwarantuje ją na zewnątrz. Deco BE95 natomiast jest jednym z najszybszych urządzeń Mesh na świecie, umożliwiając łączność o prędkości do 33 Gb/s, udostępnianych w czterech pasmach i szesnastu strumieniach.

Deco BE95 (źródło: TP-Link)
Deco BE95 (źródło: TP-Link)

TP-Link z nowymi routerami

Marka poszerza również serię Archer o kolejnych siedem modeli, obsługujących Wi-Fi 7. Jednym z nich jest BE900, który zapewnia transmisję danych, oferując prędkość sięgającą nawet do 24,4 Gb/s w czterech pasmach transmisji danych. Sprzęt ten został wyposażony w 12 anten wewnętrznych, których działanie sprawia, że wytwarzany zasięg jest daleki i wielokierunkowy.

Kompatybilne z EasyMesh są również modele Archer BE800, BE 550 oraz BE230. Routery te zyskały dostęp do ochrony sieci domowej HomeShield. Wśród najnowszych urządzeń pojawił się również GE800, który dedykowany jest dla graczy. Dzięki wyposażeniu tego sprzętu w dwa porty 10G możliwe jest połączenie się z siecią przewodową o wysokiej przepustowości.

TP-Link zaprezentował także kartę sieciową, gwarantującą dostęp do łączności Wi-Fi 7. Archer TBE550E pozwala na uzyskanie dostępu do wysokiej prędkości sieci oraz niskich opóźnień. Sprzęt wyróżnia się także ekranem dotykowym oraz LED-owym oświetleniem.

Archer TBE550E (źródło: TP-Link)
Archer TBE550E (źródło: TP-Link)