Inteligentna stacja pogodowa Netatmo doczekała się oficjalnej obudowy zewnętrznej

Inteligentna stacja pogodowa Netatmo doczekała się oficjalnej obudowy zewnętrznej

Rynek smart home rozwija się każdego dnia. Systemy oferujące ogrzewanie podłóg, zdalne sterowanie roletami czy też elektroniką w całym domu to tylko niektóre z dostępnych rozwiązań. Ostatnim krzykiem mody są inteligentne stacje pogodowe, które do tej pory były niedostatecznie chronione. Z tym wyzywaniem zmierzyła się firma Netatmo, która zaprezentowała swoje rozwiązanie.

Inteligentna stacja pogodowa chroniona przez Netatmo

Urządzenia do analizowania pogody stają się coraz powszechniejsze. Do tej pory były jednak stosunkowo delikatne, przez co poważnie zaszkodzić im mogły niekorzystne warunki pogodowe. Właśnie dlatego, w zaleceniach użytkowania pojawiał się komunikat o nieużywaniu urządzenia w warunkach silnego słońca, deszczu lub, co gorsza, wzmożonego wiatru.

Ponieważ poprawna praca stacji wymaga tak naprawdę wystawiania na takie warunki, firma Netatmo zdecydowała się stworzyć specjalną osłonę, która nie tylko zapobiegnie działaniu tych czynników, ale również nie zakłóci pracy urządzenia.

Netatmo stawia na dwa moduły

System ochronny inteligentnej stacji pogodowej składa się z dwóch elementów – wewnętrznego i zewnętrznego. Jeden element został przystosowany do umieszczania go na zewnątrz. Niezależnie czy za oknem, czy też w ogrodzie lub balkonie, urządzenie jest mocno osłonięte, przez co nie ulegnie uszkodzeniu. Co równie ważne, osłona jest tak skonstruowana, że nie wpływa negatywnie na pomiar. Dzięki takiej konfiguracji otrzymujemy optymalny system, któremu zmienny klimat jest niestraszny.

Tym samym, dzięki nowym osłonom użytkownik dostaje możliwość bezpiecznego umieszczenia urządzenia właściwie wszędzie – do tej pory było to w wielu miejscach niemożliwe. Teraz jednak każdy parapet lub płot może stać się podstawą naszej bazy danych o pogodzie.

Dzięki temu w każdej chwili możemy mieć rozbudowany raport pogodowy w naszym ręku. Dane, zgromadzone przez inteligentną stację pogodową, są poddawane obszernej analizie i przekazywane do naszego telefonu lub tabletu. Dzięki temu otrzymujemy precyzyjne informacje na temat temperatury, wilgotności, ciśnienia, a także alerty dotyczące niskiej jakości powietrza oraz natężenia dźwięku.

Dzięki tej pigułce informacyjnej możemy się przygotować do wyjścia przez dobranie odpowiedniego ubrania, a także doboru dodatków takich jak parasol. Cała stacja kosztuje, w zależności od wariantu, od 890 do 1780 złotych.

Z kolei jeśli mowa o samej osłonie, jej koszt to 180 złotych. Tym samym pogodynki mogą nie obawiać się o swoją pracę, ale prawdopodobne, że z biegiem lat, ich praca przestanie być potrzebna.