Monitoring (źródło: Pixabay)
Monitoring (źródło: Pixabay)

Bezpośrednia łączność kamery z chmurą nowym pomysłem ONVU Technologies

Firma ONVU Technologies ogłosiła nowe rozwiązanie bezpośrednich połączeń chmurowych i kamer z serii C. To ulepszy platformę ONVU Learning, dedykowaną dla nauczycieli i szkół.

ONVU Technologies prezentuje bezpośrednią łączność kamery z chmurą

Przedsiębiorstwo ONVU Technologies jest globalną grupą technologiczną, która poszukuje i udostępnia inteligentne rozwiązania z zakresu IoT. Niedawno pochwaliła się ona nowym rozwiązaniem bezpośredniej łączności pomiędzy kamerami a chmurami.

Nowy produkt pojawił się na rynku jako eleganckie i kompaktowe rozwiązanie, dzięki któremu możliwa jest obsługa wielu kamer firmy ONVU z serii C. Zaawansowane oprogramowanie sprzętu działa w oparciu o uczenie maszynowe oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji, co pozwala na wykluczenie zewnętrznej bramy służącej do łączenia się z chmurą.

Bezpośrednia łączność kamery z chmurą (źródło: ONVU Technologies)
Bezpośrednia łączność kamery z chmurą (źródło: ONVU Technologies)

Flagowa platforma kamer z serii C z lepszą łącznością chmurową

Niektóre jednostki edukacyjne, stosujące platformę ONVU Learning, jako pierwsze poznają zalety nowego systemu. Chmura pozwoli na przechowywanie nagrań wideo 360 stopni, które generowane są na lekcjach. Jak zaznacza producent, możliwość zapoznania się z nagraniami z lekcji pozwala nauczycielowi dostrzec prawdziwy obraz doświadczeń.

Platforma ONVU Learning oferuje różnego rodzaju subskrypcje, które wraz z nadejściem nowego rozwiązania, będą opierały się o wysokiej jakości nagrania obrazu i dźwięku, a przy tym będą pochłaniały mniej energii oraz kosztów związanych z prowadzeniem przewodów.

Kamery z serii C (źródło: ONVU Technologies)
Kamery z serii C (źródło: ONVU Technologies)

Seria C kamer firmy ONVU Technologies wykorzystuje rozwiązania opracowywane przez Qualcomma.

„Współpraca między ONVU i Qualcomm Technologies zintegruje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję na urządzeniach w klasie, zwiększając dostępność tej technologii dla nauczycieli.”

Siddartha Franco, dyrektor ds. rozwoju biznesowego w Qualcomm Technologies