UL-C09
UL-C09

Nowe osuszacze powietrza i klimatyzatory przenośne w ofercie Sharpa

Sharp pochwalił się wprowadzeniem na polski rynek dwóch nowych produktów do, podobno cieszącej się zainteresowaniem wśród klientów na całym świecie, serii Air Treatments. W jej skład wchodzi seria UL, obejmująca cztery różne klimatyzatory przenośne, oraz seria UD – z dwoma wydajnymi osuszaczami powietrza z zastosowaniem głównie w domach, w których mieszkają alergicy.

Seria UL od Sharp w sam raz na upalne dni

Wprowadzona na rynek sera Sharp UL to cztery nowe klimatyzatory o nazwach UL-C09EA, UL-C10EA, UL-C12EA i UL-Y12EA. Są raczej standardowych wymiarów, a ich waga mieści się w granicach 24 – 32 kg. Są to urządzenia przenośne – dwa pierwsze z przeznaczeniem do pomieszczeń o wielkości od 42 do 76 m³, natomiast pozostałe dwa szersze i nieco cięższe modele będą odpowiednie do pomieszczeń o powierzchni od 64 do 110 m³. Wszystkie mają zasilanie 230 VAC/50 Hz.

Ich prosty design – biała obudowa i gładka powierzchnia – sprawiają, że z łatwością dopasujemy klimatyzator do każdego, nawet najbardziej modernistycznego wnętrza. Pracują cicho, poziom hałasu mieści się w granicach 65 decybeli, czyli mniej więcej tyle, ile słyszymy, oglądając telewizję – raczej nie powinny przeszkadzać w codziennym życiu. Jeśli chodzi o klasę energetyczną, model UL-C10EA ma klasę A+, natomiast pozostałe – A.

Mamy możliwość wyboru spośród trzech prędkości wentylatora, tryb nocny, tryb pracy automatycznej, funkcję pamięci automatycznego restartu, wyłącznik czasowy oraz bardzo przydatną przy dzieciach opcję blokady przycisków. Model UL-Y12EA dodatkowo może również ogrzewać powietrze. W zestawie z nimi znajdziemy również pilota zdalnego sterowania, rurę do okien, lejek i kółka obrotowe.

Klimatyzatory przenośne możemy kupić w następujących cenach: UL-C09EA-W 1999 złotych, UL-C10EA-W 2699 złotych, UL-C12EA-W 2899 złotych, UL-Y12EA-W 3099 złotych.

Seria UD zadba o powietrze w domu

Podstawową funkcją osuszaczy powietrza jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Ma to szczególne znaczenie u osób narzekających na alergię, gdyż zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów, a także eliminuje roztocza i pyłki kurzu w powietrzu. To natomiast przekłada się na poprawę jakości życia i odczuwania komfortu przebywając w domu.

UD-P20
Osuszacz powietrza UD-P20 fot. Sharp

W serii UD znalazły się dwa modele: UD-P16E-W i UD-P20E-W, w neutralnym białym kolorze z lekko błyszczącą obudową. Ich poziom hałasu jest jeszcze niższy niż w przypadku klimatyzatorów i mieści się na poziomie 48 decybeli. Są dość lekkie – około 15 kg – i nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Jeśli chodzi o obsługę, producent zapewnia, że jest ona intuicyjna i prosta. Wszystko wyregulujemy za pomocą przycisków umieszczonych w górnej części osuszaczy. Tam także znajdziemy mały wyświetlacz, na którym odczytamy panujący poziom wilgotności w pomieszczeniu. Dodatkowo warto wspomnieć o funkcji automatycznego restartu urządzeń, która uruchamia je ponownie do trybu pracy, w przypadku, gdy miała miejsce przerwa w dostawie prądu.

Osuszacze powietrza kupimy kolejno w cenach: UD-P16E-W 1299 złotych oraz UD-P20E-W 1399 złotych.