Lokalizator GPS dla zwierząt (źródło: Petcube)
Lokalizator GPS dla zwierząt (źródło: Petcube)

Ten lokalizator GPS będzie dokładnie monitorował stan i lokalizację pupila

Marka Petcube, znana z inteligentnych rozwiązań dedykowanych przede wszystkim właścicielom czworonogów, zaprezentowała nowe urządzenie. Nowy lokalizator GPS pozwoli monitorować i śledzić stan zwierzaka, a także pomoże go odnaleźć, gdy się zgubi.

Technologie wspomagające opiekę nad zwierzakiem

Niepokój o bezpieczeństwo pupila spędza sen z powiek wielu właścicielom. Na szczęście technologia staje się coraz bardziej powszechna, a co najważniejsze dokładna, pozwalając opiekunom spać spokojnie. Wśród urządzeń można wspomnieć o kamerach, czujnikach czy też lokalizatorach, których zadaniem jest nieustanne monitorowanie stanu zwierzaka oraz jego położenia.

Marka Petcube sukcesywnie wprowadza nowinki technologiczne, które wspomagają właścicieli czworonogów w codziennej opiece. W ofercie przedsiębiorstwa można znaleźć kamery monitorujące, dozowniki smakołyków czy zabawki, które zajmą zwierzaka podczas nieobecności domowników. Do gamy produktów dołącza teraz także tracker GPS, który montowany jest na obroży.

Lokalizator GPS, który monitoruje położenie i stan psiaka

Nowe urządzenie śledzące zyskało dostęp do sieci 4G/LTE, charakteryzuje się wysoką czułością i generuje powiadomienia w czasie rzeczywistym na temat obecnego położenia psiaka. Sprzęt informuje właściciela, gdy pupil opuści dopuszczalną, bezpieczną strefę, a także prowadzi dzienniki aktywności, z których można dowiedzieć się m.in. o przebytych odległościach czy spalonych w ciągu dnia kaloriach.

Lokalizator łączy się z aplikacją umożliwiającą uruchomienie sygnałów świetlnych i dźwiękowych emitowanych przez tracker. Sprytne urządzenie zostało zamknięte w niewielkiej obudowie odpornej na pył i wodę. Sprzęt został oznaczony klasą IP67, a jego bateria pozwala na ciągłą pracę do 30 dni.

Na ten moment urządzenie śledzące dostępne jest wyłącznie w internetowym sklepie producenta za 52,99 dolara, a więc po prostym przeliczeniu około 213 złotych. Póki co tracker może być zamawiany na terenie USA i Kanady, możliwe jednak, że z czasem marka dołączy nowy lokalizator do oferty proponowanej w serwisie Amazon.