Nowy monitor Evnia, źródło: Philips
Nowy monitor Evnia, źródło: Philips

Philips ma coś specjalnego dla dla graczy. Monitor Evnia może się spodobać!

Seria monitorów Philips Evnia została stworzona specjalnie dla graczy, aby spełnić wymagania i dostarczyć satysfakcję z gry. Wysoka częstotliwość odświeżania ekranu, 27 cali i rozdzielczość Quad HD to tylko część parametrów, które zaproponowała marka Philips w swoim nowym modelu.

Parametry idealne dla graczy

Producent obdarzył nowy sprzęt 27-calową matrycą typu Fast VA o zakrzywionym kształcie. Pozwala to na uzyskanie kąta widzenia na poziomie 178 stopni w pionie i w poziomie. Rozdzielczość nowego monitora Evnia 27M2C5500W to 2560 na 1440 pikseli, przy zachowaniu standardu Quad HD. Częstotliwość odświeżania ekranu osiąga poziom 240 Hz, co dodatkowo wspiera technologia AMD FreeSync Premium Pro, zapewniająca płynny obraz i brak efektu rozmazania.

Wbudowanie przez producenta takiej technologii pozwala na uzyskanie czasu reakcji o wartości 1 milisekundy w pomiarze GTG, natomiast 0,5 milisekundy mierzonej za pomocą MPRT. Dzięki tej opcji możliwe jest również zsynchronizowanie obrazu pochodzącego z karty graficznej bezpośrednio z treścią wyświetlaną na ekranie monitora.

Nowy monitor Evnia, źródło: Philips
Nowy monitor Evnia, źródło: Philips

Nowy monitor Evnia otrzymał certyfikat kategorii monitorów VESA Display HDR 400, co wyznacza jasność maksymalną 400 cd/m2, natomiast kontrast statyczny osiągany jest w skali 3000:1, co dodatkowo wzmacnia efektywność odwzorowania detali.

Dodatki w Philips Evnia, które się przydają

Philips do swojego monitora wprowadził funkcję MultiView, dzięki której możliwe jest wyświetlanie treści pochodzących z różnych źródeł w jednym czasie, a także dwa porty HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.4. Urządzenie z serii Evnia otrzymało także wbudowany koncentrator USB, który pozwala na obsługę Power Delivery, dzięki czemu możliwy jest szybki proces ładowania kilku urządzeń.

Przydatnym dodatkiem jest też LowBlue mode, ograniczający emisję światła niebieskiego, mającego negatywny wpływ na wzrok, oraz Flicker-free, redukujący migotanie ekranu. Nowość Philipsa w zestawie otrzymała podstawę, dzięki której możliwe jest pochylenie ekranu od -5 stopni do +20 stopni, a także obrót o 30 stopni oraz zmiana wysokości o 130 milimetrów.

Sugerowana przez producenta cena wynosić będzie 2586 złotych, a sprzęt pojawi się w sklepach już pod koniec stycznia.