Logitech Brio 300
fot. Logitech

Logitech Brio 300 nagrywa w Full HD i wygląda naprawdę super!

Logitech cały czas serwuje nam kolejne nowości. Obok niezwykle popularnego sprzętu do graczy, firma ma w swoim portfolio peryferia stworzone z myślą o pracy. Najnowsza kamerka internetowa producenta powstała do pracy w biurze i home office – nagrywa w wysokiej rozdzielczości, a przy tym wygląda naprawdę nietuzinkowo.

Logitech Brio 300 i Brio 305 – wyglądają fajnie i oferują niezłą specyfikację

Popularny na całym świecie producent sprzętu komputerowego nie zatrzymuje się z wydawaniem kolejnych propozycji. Nowe kamerki internetowe z serii Brio 300 (model Brio 300 i 305) zostały zaprojektowane i stworzone z myślą o pracy zdalnej lub hybrydowej. A to wszystko, aby zastąpić słabej jakości kamerki i mikrofony w laptopach bądź rozszerzyć funkcjonalność komputera stacjonarnego.

Urządzenia mają zapewnić wysoką jakość przechwytywanego obrazu o rozdzielczości Full HD (1920 × 1080 pikseli), przy wysokim kontraście dynamicznym, a także funkcji automatycznej korekcji światła. Oznacza to, że nawet pomimo słabszych warunków oświetleniowych w pokoju – przykładowo podczas wieczornych konferencji – nie powinniśmy się martwić o to, czy rozmówcy będą nas wyraźnie widzieli. Z drugiej strony, Logitech Brio 300 i Brio 305 mają na pokładzie wbudowany mikrofon cyfrowy, a to z pewnością przydatna rzecz.

Warto dodać, że kamerki łączą się z komputerem przy pomocy złącza USB-C, a ich wygląd w kształcie ściętego stożka wygląda naprawdę fajnie! Producent nie zapomniał o wbudowanej zaślepce na obiektyw – bezpieczeństwo przede wszystkim.

Logitech z ekologią za pan brat

Logitech Brio 300 i Brio 305 będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych – grafitowej, białej i różowej, a każda z nich w mniejszej lub większej części została wykonana z recyklingu. W tej pierwszej użyto aż 62% tworzywa sztucznego ze starych urządzeń elektronicznych, natomiast w białej i różowej – 48%. Co więcej, papierowe opakowania pochodzą z lasów z certyfikatem FSC, a produkty marki są produkowane przy użyciu energii odnawialnej – sprzęt, można rzec, jest z ekologią za pan brat.

Kamerki trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku w cenie wynoszącej 70 dolarów (równowartość ~300 złotych).