Monitorowanie glikemii jest niezwykle istotne dla osób chorujących na cukrzycę, ale również dla sportowców. Teraz producenci urządzeń mierzących glukozę łączą siły z firmą Oura, aby jeszcze lepiej zadbać o samopoczucie użytkowników.
Kontrolowanie poziomu glukozy istotą monitorowania cukrzycy
Ciągły monitor glikemii (CGM) użytkowany jest przez wiele osób w Polsce, które zmuszone są do nieustannego śledzenia poziomu glukozy we krwi. Jest to niezwykle istotne dla chorych cierpiących na cukrzycę. Producenci trzech marek urządzeń pomiarowych, takich jak January, Supersapiens oraz Veri, złączyli swoje siły z platformą Oura. Wszystko dlatego, że pomiędzy metabolizmem glukozy a jakością snu istnieją znaczące zależności.
Jak donoszą specjaliści, zbyt duży poziom glukozy w postaci hiperglikemii może być przyczyną częstego oddawania moczu w nocy, natomiast zbyt niski, gdy osoba wpada w hiperglikemię, może generować niepokój, nocne poty oraz częste przebudzenia. To wszystko odpowiedzialne jest za powstawanie zaburzeń różnych faz snu.
Pomiary CGM coraz częściej dotyczą także sportowców, którzy nie chorują, jednak zauważyli bezpośredni wpływ poziomu glikemii na uzyskiwane przez siebie wyniki, kontrolowanie wagi oraz poziomu energii.
Oura pokaże wpływ poziomu glukozy na jakość snu
Inteligentny pierścień jest zaawansowanym urządzeniem, które pozwala na monitorowanie długości i efektywności snu, tętna, pracy serca, a nawet temperatury ciała. Wszelkie pomiary są sukcesywnie zbierane w aplikacji, gdzie od niedawna można dzielić się również z innymi osobami swoimi odczuciami związanymi z obecnym stanem psychicznym.
Teraz jednak platforma zyska nowe możliwości, które pozwolą na dołączenie urządzeń CGM i rejestrację zmierzonych przez nie parametrów.
Pomiary prowadzone przez inteligentny pierścień oraz dane biometryczne pozwolą na ocenę wpływu codziennego życia i treningów na poziom glukozy. Każdy z trzech producentów CGM, który podjął współpracę z firmą Oura, oferuje nieco inne możliwości.
January tworzy sugestie związane z nawykami zdrowotnymi w oparciu o pomiary oraz sztuczną inteligencję. Supersapiens natomiast mierząc glukozę w czasie rzeczywistym proponuje optymalizacje dotyczące odżywiania, wydajności oraz regenerowania się w czasie stabilnego poziomu cukru, a Veri odpowiedzialne jest za generowanie spersonalizowanych wskazówek na temat jedzenia i stylu życia.