ChatGPT w ostatnim czasie stał się prawdziwą gwiazdą, o której mówi się właściwie nieustannie. SentiOne jednak ma zamiar stworzyć własną, europejską wersję.
Europejska odpowiedź na ChatGPT
Firma SentiOne jest polską marką, która od 11 lat działa i monitoruje zasoby Internetu, dzięki czemu jest w posiadaniu ogromnych zbiorów danych publicznych, wypowiedzi oraz tekstów. Jak twierdzi założyciel polskiej firmy, Bartosz Baziński, ChatGPT, choć robi wrażenie, jest niepoprawnie zbudowany, przez co może posłużyć do tworzenia treści wprowadzających w błąd. Dlatego też pojawiła się idea stworzenia europejskiej odpowiedzi.
SentiOne, poza dostępem do sporych zasobów danych, ma również doświadczenie w budowaniu algorytmów sztucznej inteligencji, działających w zakresie sieci neuronowych. Poziom rozumienia ludzi przez tworzone systemy plasuje się na wysokim poziomie 96%.
SentiOne szansą na rozwój sztucznej inteligencji w Polsce
W 2022 roku firma stworzyła 81 tysięcy nowych tekstów, które mają uczyć algorytm sztucznej inteligencji oraz dodała silnik rozumienia naturalnych języków dla języka arabskiego. Na ten moment opracowywane są także silniki dla języków takich, jak francuski, włoski oraz ukraiński.
Firma w ostatnim roku rozwinęła również 12 tysięcy nowych stron w znanych aplikacjach takich, jak TikTok czy Wykop i zintegrowała swoje boty ze znanymi platformami takimi, jak Facebook, Messenger, WhatsApp, Microsoft Teams czy Skype.
Każdego dnia firma przeprowadza monitoring 69,5 tysiąca źródeł, a także przetwarza minimum 150 milionów wzmianek, dzięki czemu tworzone systemy sztucznej inteligencji jeszcze lepiej rozumieją ludzi.
Firma zainwestowała już ponad 42 miliony złotych w rozwój sztucznej inteligencji oraz narzędzi ją wykorzystujących i nieustannie rozwija się na rynku globalnym. W zeszłym roku otworzyła biuro w Dubaju, a działa również na rynkach amerykańskich, meksykańskich i kolumbijskich. SentiOne zostało nagrodzone grantem w wysokości prawie 19 milionów złotych oraz tytułem finalisty EIT Digital Challenge.