ViewSonic Projektor
(źródło: ViewSonic)

Grasz na Xboxie? Te projektory zostały stworzone specjalnie dla Ciebie

Konsole Microsoft Xbox cieszą się ogromną popularnością, a ich jedynym faktycznym konkurentem jest Sony PlayStation. Granie na konsoli nierzadko kojarzy się z godzinami spędzonymi na kanapie w salonie, ze wzrokiem wbitym w mniejszy lub większy telewizor. A co powiecie na gamingowe projektory ViewSonic o naprawdę ciekawych parametrach?

Te projektory ViewSonic są dla graczy. Xboxowych graczy

W erze telewizorów oferujących technologie, takie jak MicroLED, OLED i wiele, wiele innych, projektor wydaje się mało atrakcyjny. Te duże wyświetlacze oferują bowiem wysokie rozdzielczości wyświetlanego obrazu, podwyższone wartości częstotliwości odświeżania oraz dodatki w postaci HDR i podobnych funkcji.

Natomiast najnowsze projektory ViewSonic to pierwsze tego typu urządzenia na świecie, zaprojektowane specjalnie dla konsoli Xbox. Mowa tu o dwóch modelach – X1-4K oraz X2-4K, których już sam wygląd i zielono-czarne akcenty nawiązują do sprzętu Microsoftu.

Specyfikacja techniczna, jaką oferują nie daje złudzeń, że będzie się dało na tym wygodnie grać. Mamy rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli) i częstotliwość odświeżania w zakresie 23-240 Hz z 4,2 ms czasem reakcji, jasnością maksymalną do 2900 lumenów, kontrastem statycznym 3000000:1, a także możliwością wyświetlenia 1,07 miliarda kolorów.

Jeśli projektory ViewSonic X1-4K i X2-4K są podpięte do Xboxa poprzez HDMI 2.0, projektor automatycznie uruchamia tryb gry, wzmacniając wyświetlane kolory. Co ciekawe, jest funkcja, która sprawia, że gdy odpalamy konsolę, to jednocześnie włącza się także i projektor. Przydatne!

Oba urządzenia oferują żywotność LED na poziomie 30000 godzin oraz certyfikat TÜV SÜD Low Blue Light, potwierdzający niską emisję światła niebieskiego. Zarówno ViewSonic X1-4K, jak i X2-4K mają pełny zestaw łączności – 2x HDMI 2.0, 1x USB-C, 1x USB-A 2.0, audio jack 3,5 mm oraz Bluetooth 5.2 i Wi-Fi 5. Do dyspozycji są też dwa wbudowane głośniki o mocy 6 W sygnowane Harman Kardon.

Czym różnią się te projektory?

Specyfikacja obu urządzeń jest niemalże taka sama, jednak jak podaje producent, model ViewSonic X1-4K ma taki współczynnik rzutu, że został przeznaczony, aby go zawiesić na suficie. Zapewnia zakres rzutu od 1,53 m do 4,98 m, generując przekątną obrazu od 60 do 150 cali.

Natomiast wersja z dopiskiem X2-4K ma zakres od 92 do 220 cm, z możliwością wytworzenia obrazu o przekątnej do 100 cali. Jak na razie nie znamy oficjalnych cen produktów, niemniej oba projektory powinny w niedalekiej przyszłości trafić na nasz rynek.