realme tv stick 4k przystawka z google tv
(źródło: Realme)

realme TV Stick 4K już w sprzedaży

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma realme wprowadziła do sprzedaży w Europie, w tym w Polsce, swoją nową przystawkę z Androidem. Sprawdźmy, co oferuje realme TV Stick 4K.

Alternatywa dla Chromecasta  

Podobnie jak świetne znane wielu osobom urządzenia z serii Chromecast, realme TV Stick 4K ma formę niewielkiego pendrive’a wpinanego bezpośrednio do portu HDMI z tyłu telewizora. Dzięki temu, zajmuje on mniej miejsca niż tradycyjna przystawka w formie TV Boxa, a zarazem zapewnia większą elastyczność i mobilność i może być z łatwością wykorzystywany podczas podróży.

Urządzeniem można sterować za pomocą dedykowanego pilota Bluetooth, na którym – dla wygody użytkowników – umieszczono przyciski pozwalające szybko uruchomić wybrane usługi streamingowe. Dzięki temu, rozsiadając się na kanapie, można natychmiast przejść do aplikacji Netfliksa, Amazon Prime Video, YouTube’a lub YouTube Music. Urządzenie ma również wbudowanego Chromecasta, więc treściami wyświetlanymi na realme TV Stick 4K można wygodnie sterować także z wykorzystaniem smartfona.

Producent zadbał o świetne wrażenia z oglądania filmów i seriali poprzez obsługę rozdzielczości 4K oraz wsparcie dla standardu HDR10+. Oprócz tego, przystawka oferuje wejście HDMI 2.1, a także obsługuje Bluetooth 5.0.

realme tv stick 4k przystawka z google tv
(źródło: realme)

Całość uzupełnia obecność nakładki Google TV, znanej między innymi z najnowszego Chromecasta. Pozwala to korzystać ze wszystkich dobrodziejstw systemu Android TV, takich jak dostępność aplikacji usług streamingowych , gier czy też Asystenta Google, któremu można wydawać komendy za pomocą dołączonego pilota z mikrofonem, a dzięki nowemu interfejsowi całość wygląda przyjemnie dla oka i jest w zasięgu ręki.

Całość napędza czterordzeniowy procesor, 2 GB RAM oraz 8 GB pamięci na dane. Urządzenie jest zasilane z wykorzystaniem portu microUSB, znajdującego się z boku urządzenia.

Dostępność i cena realme TV Stick 4K w Polsce

Urządzenie pojawiło się w Indiach w październiku 2021 roku. Na pierwsze europejskie rynki realme TV Stick 4K miał trafić jeszcze w grudniu, natomiast od 20 stycznia 2022 roku jest wreszcie dostępny w Polsce.

Można go kupić w autoryzowanych sklepach realme oraz sieci sklepów Media Expert w cenie 279 złotych. W zestawie, oprócz samej przystawki i pilota, znajduje się również kabel zasilający oraz podstawowa dokumentacja.

realme tv stick 4k cena w polsce
fot. realme