Google przyspiesza szybkie parowanie. Zwiększa wsparcie dla telewizorów i nie tylko

Google przyspiesza szybkie parowanie. Zwiększa wsparcie dla telewizorów i nie tylko

Google i Microsoft już od początku mają problem ze współdziałaniem. Sparowanie niektórych urządzeń to niestety często „niekończąca się opowieść„. Część użytkowników dość szybko się poddaje i przechodzi na iOS/macOS, gdzie nie ma tego problemu – ale nie jest to rozwiązanie dla każdego. Wszystko ma się zmienić dzięki Google Fast Pair. Co to jest i jak będzie funkcjonowało?

Google przyspiesza szybkie parowanie

Google zaprezentowało kilka funkcji, jakie zamierza dodać w przyszłości. Wśród nich między innymi Fast Pair, który – według zapowiedzi – znacznie przyspieszy szybkie parowanie słuchawek na Bluetooth na Androidzie. Funkcja ta działa na podobnej zasadzie jak w iOS, gdzie wystarczy otworzyć etui słuchawek, bądź innego urządzenia, by na naszym telefonie od razu pojawił się komunikat o parowaniu, bez potrzeby robienia tego poprzez aplikację czy z poziomu ustawień Bluetooth.

Funkcja ta jest już stosowana od jakiegoś czasu w słuchawkach realme, Microsoft, OnePlus czy też LG. Teraz czas na wsparcie tej alternatywnej metody parowania w Google TV, Android TV, Chromebookach oraz smart urządzeniach wspierających Matter.

Google Fast Pair
źródło: Google

Jak podaje Google, w ciągu najbliższych kilku tygodni zostanie udostępnione wsparcie Fast Pair dla Chromebooków. Dzięki temu Twoje słuchawki sparują się automatycznie w moment. Dodatkowo, jeśli posiadasz telefon z Androidem, to skonfigurujesz laptopa z jego pomocą. Oczywiście do tego będą potrzebne takie informacje, jak konto Google czy hasło Wi-Fi.

Kolejną funkcją, która ma pojawić się niebawem i warto o niej wspomnieć, jest Quick Setup. Ma ona połączyć naszego laptopa z Chrome OS do sieci Wi-Fi oraz umożliwić nam sprawdzenie dostępnych aktualizacji. Jakby tego było mało, pojawić ma się również wsparcie dla Phone Huba. Otrzyma on dodatkowy element na pasku szybkiego dostępu, który pozwoli na szybkie włączenie hotspotu z telefonu, połączenie z Chromebookiem czy też włączenie lub wyciszenie dźwięków.

Google przyspiesza szybkie parowanie. Zwiększa wsparcie dla telewizorów i nie tylko
źródło: zdnet.com

Szybki dostęp do chatów z poziomu telefonu

Kolejnym udogodnieniem dla użytkowników Chromebooka będzie dostęp do rozmów z telefonu bez konieczności instalowania ich na laptopie. Dzielenie się zdjęciami również stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Tutaj zaplanowano po prostu dodatkową rolkę z aparatu. Nie będzie więc już konieczności przesyłania każdego pojedynczego zdjęcia z telefonu na laptopa z Chrome OS przez Nearby Share.

To wszystko ma pojawić się w przeciągu kilku tygodni.