Robo-advisor (źródło: Revolut)
Robo-advisor (źródło: Revolut)

Revolut wprowadza do aplikacji Robo-doradcę. Czym zajmie się nowy asystent?

Revolut oferuje liczne usługi bankowe, w tym karty pre-paidowe, wymiany walut, a także usługi dotyczące kryptowalut. Marka zaprezentowała nową usługę w postaci Robo-doradcy. Czym zajmie się ten inteligentny asystent inwestycyjny?

Nowe narzędzie Revoluta

Revolut rozwija się i wprowadza nową usługę Robo-Advisora czy też Robo-doradcy. Jest to narzędzie, które ma wspomagać użytkowników aplikacji podczas procesu inwestycji. Asystent inwestycyjny zajmie się automatycznym zarządzaniem portfelem w zakresie narzuconym przez właściciela konta, co znacząco zaoszczędzi jego czas.

Aby skorzystać z nowego narzędzia użytkownik musi ustalić przedział ryzyka oraz cele inwestycyjne. Proces ten realizowany jest w oparciu o zestaw pytań, na które należy udzielić odpowiedzi. W oparciu o przesłane informacje Robo-doradca zaproponuje odpowiednio dostosowany portfel inwestycyjny. Po wypełnieniu kolejnych kroków konieczne jest przelanie środków. Po ich przekazaniu funduszami zajmie się automat. Jego celem będzie zastosowanie takich inwestycji, aby klient zyskał, choć nie jest to gwarantowane.

Minimalne kwoty inwestycji i opłata za robo-doradcę

Revolut wymaga, aby minimalna wysokość inwestycji wynosiła 100 euro, co po prostym przeliczeniu wynosi około 433 złotych. Użytkownik w obrębie narzędzia może także ustalić, aby dana kwota przelewała się w sposób cykliczny, co ustalony czas. Opcja ta zapewni stały napływ pieniędzy na kolejne inwestycje.

Robo-doradca nie jest jednak funkcją darmową. Co miesiąc przedsiębiorstwo pobierze z konta 0,75% wartości portfela w skali roku.

Robo-advisor (źródło: Revolut)
Robo-advisor (źródło: Revolut)

Jak poinformowała firma, użytkownicy od 26 lutego br. będą również musieli ponieść wyższe opłaty za tzw. stakowanie kryptowalut. Opcja ta trafiła w ręce klientów w lutym 2023 roku. Koszt tego procesu ulegnie zmianie w zależności od rodzaju tokena, tak jak miało to miejsce dotychczas, a także stakowanej kwoty.