Zapłać spojrzeniem (źródło: Bank Spółdzielczy w Kobierzycach)
Zapłać spojrzeniem (źródło: Bank Spółdzielczy w Kobierzycach)

PayEye od teraz w Banku Spółdzielczym w Kobierzycach

Bank Spółdzielczy w Kobierzycach wprowadza możliwość opłacenia zakupów poprzez płatność biometryczną PayEye, czyli przy użyciu własnego… spojrzenia. Jak to działa i czy jest bezpieczne?

Jak realizowane są płatności biometryczne PayEye?

Biometria jest dziedziną, która pozwala na zidentyfikowanie i potwierdzenie tożsamości człowieka w oparciu o charakterystyczne i niepowtarzalne cechy biologiczne, anatomiczne oraz zachowania. Naukowcy i badacze postanowili tą wyjątkowość wykorzystać i dzięki algorytmom stworzyć system, który bezbłędnie zweryfikuje tożsamość konkretnego człowieka.

Jak wygląda płatność? (źródło: PayEye)
Jak wygląda płatność? (źródło: PayEye)

Oferta płatności biometrycznych w postaci PayEye w pierwszej kolejności dedykowana jest klientom biznesowym. To właśnie oni będą mogli zamawiać tzw. eyePOS-y, dzięki którym możliwe będzie zrealizowanie transakcji, poprzez wykorzystanie fuzji biometrii oka oraz twarzy. Klient ma za zadanie wprowadzenie danych, wykonanie selfie oraz podpięcie karty płatniczej, a wszystko to w przejrzystej aplikacji. Zasada jest zbliżona do tworzenia innego rodzaju portfeli cyfrowych.

Terminal eyePOS, konieczny do pobrania płatności, został wyposażony w szereg zabezpieczeń, chroniących przed wszelkimi wyciekami danych, przekazywanych w zamkniętej infrastrukturze, zapewniającej szyfrowane połączenia. Podstawą tego zabezpieczenia jest tworzenie tokenów, za co odpowiedzialny jest ITCARD.

Jak wygląda płatność? (źródło: PayEye)
Jak wygląda płatność? (źródło: PayEye)

Bank Spółdzielczy w Kobierzycach z dostępem do nowoczesnej technologii

Taka opcja płatnicza nie jest nowa, choć póki co nieszczególnie rozpowszechniona. Szacuje się, że w Polsce płatności biometryczne dostępne są w około 100 miejscach, wśród których znalazły się sklepy, restauracje, kawiarnie, kina oraz punkty usługowe,  a teraz również Bank Spółdzielczy w Kobierzycach, należący do Spółdzielczej Grupy Bankowej. Terminale eyePOS można zamawiać w oddziałach Banku Spółdzielczego w Kobierzycach, gdzie również można przetestować te nowoczesne płatności biometryczne.

Płatność spojrzeniem to obecnie najnowocześniejszy oraz najbardziej entuzjastycznie przyjmowany system płatności na świecie.

Daniel Jarząb, prezes zarządu PayEye