PayEye płatność biometryczna za pomocą twarzy i tęczówki oka
fot. PayEye

Z PayEye 2.0 wygodnie zapłacisz kartą lub biometrią

Polska usługa płatności biometrycznych PayEye doczekała się nowej wersji. Dzięki drugiej iteracji tego standardu użytkownicy będą mogli jeszcze wygodniej zapłacić z wykorzystaniem biometrii twarzy i oka. Nowy terminal to również spore ułatwienie dla sprzedawców.

PayEye 2.0 to wygodniejsze płatności

Firma PayEye udostępniła właśnie udoskonaloną wersję swojej usługi płatniczej. Dokładnie po dwóch latach od rozpoczęcia pilotażu twórcy tego rozwiązania udostępnili użytkownikom możliwość dokonywania płatności z wykorzystaniem biometrii twarzy oraz oka. Cały system został równocześnie usprawniony tak, aby odpowiadać potrzebom klientów i zwiększać ich wygodę.

Nowy ekosystem PayEye 2.0 pozwala na realizowanie transakcji z wykorzystaniem dedykowanych terminali biometrycznych eyePOS 2.0, zapewniających podwójne bezpieczeństwo realizowanych transakcji dzięki fuzji biometrii twarzy i oka. Jeśli jednak klienci lokalu usługowego nie korzystają z tego systemu, prowadzący działalność nie będą potrzebowali dwóch terminali, jak miało to miejsce dotychczas.

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość podłączenia do naszego konta karty płatniczej, z której pobierane będą środki. Podczas pilotażu użytkownicy mieli do dyspozycji wyłącznie wirtualną portmonetkę, którą należało wcześniej doładować, co komplikowało nieco kwestię płatności w przypadku braku wystarczających środków w aplikacji.

PayEye płatność biometryczna za pomocą twarzy i tęczówki oka
fot. PayEye

Szybciej dołączysz do usługi

Nowa wersja PayEye to także prostszy sposób dołączenia do usługi. Dzięki zmienionemu systemowi rejestracji wystarczy pobrać aplikację mobilną na smartfona, założyć w niej konto, zrobić sobie selfie i podpiąć kartę płatniczą.

Wcześniej wymagane było wybranie się do jednego z punktów dysponującego terminalem wrocławskiego fintechu, gdzie użytkownik zeskanował swoją tęczówkę. Dodanie biometrii twarzy pozwala na dodanie skanu oka do konta podczas pierwszej płatności tym systemem.

Firma dalej pracuje nad udoskonalonym terminale eyePOS, lecz wszyscy zainteresowani nową technologią będą mogli wypróbować płatność biometryczną w dniach od 1 do 3 lipca podczas Festiwalu Pasibrzucha we Wrocławiu. Firma przygotowała dla chętnych specjalne rabaty i promocje z tej okazji.

PayEye może być również z powodzeniem wykorzystywany w wybranych lokalach i punktach usługowych na terenie Wrocławia. Obecnie mapa dostępna na stronie usługi wskazuje, że jest to możliwe w trzech restauracjach na osiedlu Partynice oraz jednej na Starym Mieście. Spodziewamy się, że w najbliższych tygodniach płatność twarzą i tęczówką trafi w kolejne miejsca w kraju.